Emlak Haberleri

Hazineden 5 yıl vadeli kira sertifikası!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 4 devlet tahvili ihracı gerçekleştirecek ve bir kira sertifikasını doğrudan satacak..

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 4 devlet tahvili ihracı ve bir kira sertifikasının da doğrudan satışını gerçekleştirecek.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Bakanlığın yayımladığı iç borç ihraç takvimine göre, pazartesi günü düzenlenecek ilk ihalede, 2 yıl (567 gün) vadeli, 6 ayda bir sabit kupon ödemeli, ikincisinde ise 4 yıl (1519 gün) vadeli, TÜFE’ye endeksli 6 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvillerinin yeniden ihraçları yapılacak.

Bakanlığın yayımladığı iç borç ihraç takvimine göre, pazartesi günü yapılan olan ilk ihalede, 2 yıl (567 gün) vadeli, 6 ayda bir sabit kupon ödemeli, ikincisinde ise 4 yıl (1519 gün) vadeli, TÜFE’ye endeksli 6 ayda bir kupon ödemeli devlet tahvilleri yeniden ihraç edilecek.

Salı günü ise ilk ihalede 4 yıl (1624 gün) vadeli, 6 ayda bir sabit kupon ödemeli, ikincisinde ise 7 yıl (2 bin 401 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli değişken faizli devlet tahvilleri yeniden ihraç edilecek.

Aynı gün 5 yıl (1820 gün) vadeli, 6 ayda bir kira ödemeli TÜFE’ye endeksli kira sertifikasının da doğrudan satışı gerçekleştirilecek.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya