Emlak Haberleri

Hükümet artan konut fiyatlarına ne diyor?

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Numan Kurtulmuş, çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu olarak tanınan YouTube’den yapılan canlı yayına katılarak, soruları yanıtladı.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Numan Kurtulmuş, çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu olarak tanınan YouTube’den yapılan canlı yayına katılarak, soruları yanıtladı.

Bazı ekonomik gelişmeler ve enflasyonla alakalı yöneltilen bir soru üzerine AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Kovid-19 salgını sürecine değinerek bir talep enflasyonunun ortaya çıktığını belirtti. Numan Kurtulmuş, Bu durumu ortadan kaldırabilmek için de Türkiye’de arz yönlü politikalar uygulanmaya başlandığını duyurdu.

Konut kiralarını vurgulayan Kurtulmuş, “Kiraların çok yüksek olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullanarak “Bunu yaşıyoruz hep beraber.” dedi. Numan Kurtulmuş bunun yolunun ise Türkiye’de konut arzının ciddi, hatta güçlü bir biçimde desteklenmesi gerektiğinden geçtiğini kaydetti.

Kurtulmuş, özellikle orta ve dar gelirli vatandaşlar için ucuz kredilerle konut alabilecekleri fırsatlarının temin edilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Şundan vatandaşlarımız emin olsun dövizin sabit noktada tutulabilmesi, enflasyonun ortaya çıkmasına neden olan bütün tek tek onlarca farklı alanın bir şekilde kontrol altına alınarak enflasyonist baskının azaltılması ikinci alanımızı oluşturuyor. Hükümetteki arkadaşlar sabahlara kadar çalışarak bunları temin etmeye çalışıyorlar.” şeklinde konuştu.

Vatandaşların alım gücünün düştüğünü belirten Numan Kurtulmuş, bu durumun bir şekilde desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Burada yapılaması gerekenin çalışanlarımızın ücretlerini yukarıya doğru çekmek olduğunu belirten Numan Kurtulmuş, “Bir taraftan fiyatları aşağıya çekeceğiz, bir taraftan alım gücünü yukarıya doğru çıkartarak vatandaşımızın bu zor süreci atlatmasını temin edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya