Emlak Haberleri

İhtiyaç sahiplerine 870 TL’lik kira yardımı!

İhtiyaç sahibi ve ekonomide sıkıntı yaşayan kiracılar tarafından kira yardımı araştırmaları başladı. Devlet, bu yıl ihtiyaç sahibi olan ve belirli şartlara sahip vatandaşlara kira yardımı veriliyor.

Kira yardımı aramaları, son dönemde yaşanan Koronavirüs salgınının da etkisiyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen ve işleri bozulan kiracılar araştırdı. Kiracılar, devlet tarafından ihtiya sahibi olan ve belirli şartları taşıyanlara verilen kira yardımı ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Peki kira yardımı nedir? Aylık olarak ödenen kira yardımından kimler faydalanabilir? Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kira yardımı başvurusu için hangi belgeler gereklidir? E-Devlet üzerinden kira yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler…

KİRA YARDIMI NEDİR? NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Haberlerin İnternet Gazetesi’nde yer alan habere göre; kira yardımı almak için başvurular E-Devlet üzerinden yapılıyor. E-Devlet portalı üzerinden “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” Bölümü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na dair hizmetlerde yer alıyor.

Kira yardımı almak için başvuru yapacak vatandaşın öncelikle T.C Kimlik Numarası ve E-Devlet şifresi ile E-Devlet sistemine giriş yapması planlanıyor. Daha sonra açılan pencerede Uygulamaya-Hizmete git butonunu kullanıp kira yardımı başvuru ekranına girebilirsiniz.

KİRA YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Uygulama üzerinde Git butonunu tıkladıktan sonra erişim hakkıyla ilgili gelen uyarıyı kabul ediyoruz. Daha sonra istenilen bilgileri girerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca gerçekleşen kira yardımlarıyla ilgili başvurumuzu tamamlayabiliriz.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya