Emlak Haberleri

İkitelli-Ataköy Metro Hattı’nda rayların döşenmesine başlandı!

İBB tarafından yapımına 2016’da başlanılan ve Avrupa Yakası’nın önemli hatlarından olan İkitelli-Ataköy Metro Hattı’nda rayların döşenmesine başlandı. İlk ray kaynağını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapımına 2016’da başlanan İkitelli-Ataköy Metro Hattı’nda raylar döşenmeye başlandı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve belediye bürokratlarının katılımıyla, İkitelli-Ataköy Metro Hattı’nda “ilk ray kaynatma” töreni gerçekleştirildi.

İkitelli istasyonu şantiyesinde yapılan törende ilk ray kaynağını Ekrem İmamoğlu yaptı.

Ekrem İmamoğlu törende açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, “Ataköy-İkitelli hattımız bizim için değerli bir hat. Özellikle şu an bağlantısını yaptığımız durakla beraber aslında iki hattı birleştirmiş oluyoruz. Buradaki üç istasyonla beraber inşallah önümüzdeki yıl hizmete geçer hale getireceğiz. Yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Hattımız tek yönde saatte 36 bin yolcu taşıyacak” diye konuştu.

İmamoğlu, hattın kısmi olarak 2021’de açılacağını, tamamen işletmeye alınmasının 2022 yılının ilk çeyreğinde olacağını belirtti.

İkitelli-Ataköy arasını 23 dakikada gidecek olan metro hattında saatte iki yönlü 72 bin yolcu taşınabilecek.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya