Emlak Haberleri

İnşaat Sektörü İçin Kayıt Dışılığın Azaltılması Çalıştayı Düzenlenecek!

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) kayıt dışı ekonomi ile mücadelesini hızlandırma kararı aldı. Devletin büyük vergi kaybı yaşamasına neden olan kayıt dışı ekonominin azaltılması programı kapsamında GİB inşaat sektörü başta olmak üzere pek çok sektör için özel çalıştaylar düzenleyecek. Detaylar haberimizde…

İnşaat Sektörü İçin Kayıt Dışılığın Azaltılması Çalıştayı Düzenlenecek!

Kayıt dışı ekonomiyle mücadele konusunda Gelir İdaresi Başkanlığı belirli sektörlere yöneldi.  Bu sektörlerin başında ise inşaat sektörü yer aldı. Uzun süredir düşen konut satış rakamları nedeni ile zorlu günler geçiren inşaat sektörü GİB’in yakın markajına girdi.  İnşaat Sektöründe Kayıt Dışılığın Azaltılması Çalıştayı Düzenlenecek!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen çalışmalar kapsamında kayıt dışılığın yüksek olduğu belirli sektörlere yönelik olarak özel çalıştaylar düzenlenecek.

Bu sektörlerden biri de sıklıkla gündeme gelen inşaat sektörü oldu. Düzenlenecek olan özel çalıştay kapsamında inşaat sektöründe kayıt dışılığa sebep olan unsurlar, inşaat sektörünün dinamikleri ve yasal mevzuatlardaki olası boşluklar ile yaşanan sorunlara çözüm sağlayacak stratejilerin geliştirilmesi hedeflenecek.

Çalıştaya inşaat sektörünün temsilcileri yanı sıra tüm taraflar davet edilecek. İnşaat sektöründeki kayıt dışı ekonominin boyutlarının belirlenmesinin amaçlandığı çalıştayda kayıt dışılık ile mücadele konusunda izlenecek stratejiler, yasal mevzuattaki boşlukların tespit edilerek giderilmesi,  kurumlar arası veri paylaşımının geliştirilmesi ve denetim – izleme mekanizmaları konularına yoğunlaşılacak.

Çalıştaya katılan taraflar ortak bir uzlaşı noktası üzerinde anlaşmaya varmaya çalışırken inşaat sektöründe ki sorunlar da tekrar masaya yatırılmış olacak.

Emlak365.com

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya