Emlak Haberleri

İVA Yapı’nın iflas davasında gelişme!

İstanbul’da sayısız proje inşa eden İVA Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım, mali anlamda sıkıntılı bir süreç yaşadı. İVA Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım’ın iflası istenmişti.

Onlarca mağdurunun olduğu ileri sürülen şirket hakkında yeni bir karar çıktı.

Kağıthane, Acıbadem, Dudullu gibi İstanbul’un merkez ilçelerinde projeler inşa eden İVA Yapı, birçok kentsel dönüşüm projesine de imza atmıştı. Projeleri yarım kalan şirket için daha önce de suç duyurusu yapılmıştı.

İVA Yapı

Yeni alınan kararda ise, davacı Ece Seren Akkaya tarafından davalı İVA Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım Anonim Şirketi aleyhine açılan iflas davası nedeniyle, davalı İVA Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım Anonim Şirketi’nin iflası istenmiş olmakla, diğer alacaklıların ilan tarihinden onbeş gün içinde davaya müdahale veya itiraz ederek iflası gerektiren bir hal bulunmadığını ileri sürdürebilecekleri açıklandı.

İVA Yapı projeleri:

1-) İVA Flats Kağıthane
2-) İVA Suites Kağıthane
3-) İVA Modern
4-) İVA Yeni Acıbadem
5-) İVA Line Bahçelievler
6-) İVA Kartal

 

İlan metni:

İSTANBUL 1. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINDAN ESAS NO: 2019/625

Davacı ECE SEREN AKKAYA tarafından davalı İVA GAYRİMENKUL GELİŞTİRME YAPI VE YATIRIM ANONİM ŞİRKETİ aleyhine açılan İflas (Adi Takipten Doğan İflas (İİK 156)) davası nedeniyle; Davalı İVA GAYRİMENKUL GELİŞTİRME YAPI VE YATIRIM ANONİM ŞİRKETİ’nin iflası istenmiş olmakla, İİK 178/2 ve İİK 166/2 maddesi gereğince, diğer alacaklıların ilan tarihinden onbeş gün içinde davaya müdahale veya itiraz ederek iflası gerektiren bir hal bulunmadığını ileri sürdürebilecekleri hususu İLAN olunur.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya