Emlak Haberleri

İzmir İmar Yönetmeliği Taslağı kabul edildi!

İzmir İmar Yönetmeliği Taslağı İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz gün yapılan toplantısında katılımcı bir anlayışla hazırlanan İmar Yönetmeliği Taslağı’nı oy birliğiyle kabul etti.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi’nde yer alasn habere göre, taslak, onaylanmak üzere önümüzdeki zamanlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilecek.

İzmir İmar Yönetmeliği Taslağı’nı hazırlamak için çalışmalara Şubat 2018 tarihinde başlandı. İmar Yönetmeliği Taslağı Haziran 2019 tarihinde Belediye Meclisi tarafından kabul edilerek onaylanmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderildi. Fakat yargı kararıyla Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde değişiklik yapıldığı için Bakanlık, Temmuz 2019 tarihinde taslağın Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin en son haline göre yeniden düzenlenmesini talep etti.

Komisyon hazırladı

Taslağı yeniden düzenlemek üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi, 14 ilçe belediyesi, TMMOB’ye bağlı meslek odaları, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve Yapı Denetim Kuruluşları Birliği’nin temsilcilerinden meydana gelen İmar Yönetmeliği Revizyonu Çalışma Komisyonu kuruldu. Komisyon Eylül 2019 ile Aralık 2019 arasında 12 toplantı gerçekleştirerek İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği Taslağını yeniden hazırladı.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya