Emlak Haberleri

İzmir’de müteahhitler gözaltına alındı!

İzmir’de saat 14.58’de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu arada deprem sonrasında flaş gelişme yaşandı. İzmir’deki depremde yıkılan binaların müteahhit ve fenni mesullerin de aralarında bulunduğu 11 kişiden 9’u gözaltına alındı.

İzmir’deki depremde yıkılan ve ağır hasar alan binalardaki ölüm ve yaralanmalarla ilgili haklarında gözaltı kararının alındığı 11 kişiden 9’u gözaltına alındı.

Hürriyet’te yer alan habere göre; depremde yıkılan ve ağır hasarlı olan binaları yapanlar hakkında  İzmir  Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A, Cumhuriyet Sitesi B ve C bloklarının fenni mesulü E.İ,  Yılmaz Erbek Apartmanı’nda yer alan market sahibi R.Y, market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulü N.B, Emrah Apartmanı fenni mesulü T.A, Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D. ile Rıza Bey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö. gözaltına alındı.

Soruşturmada haklarında gözaltı kararı verilen 2 şüphelinin de yakalanmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

EGE DENİZİ AÇIKLARINDA 4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı saat 14.58’de, Seferihisar’a 15 kilometre uzaklıkta, Ege Denizi açıklarında 4.1 büyüklüğünde depremin yaşandığı açıkladı.

AFAD, depreminin etkisiyle 6.18 kilometre olurken, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.4, derinliğini ise 8 kilometre oldu.

4’ÜN ÜZERİNDE 44. ARTÇI!

30 Ekim 2020 Cuma günü, saat 14.51’de Ege Denizi Seferihisar açıklarında yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında, büyüklüğü 4’ün üzerinde 44 artçı olmak üzere, toplam 1226 artçı sarsıntı yaşandı.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya