Emlak Haberleri

Kamu müteahhitleri ile ilgili olarak neler söyledi?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen KDV indirimi ile ilgili önemli açıklamalar yapan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı M. Erdal Eren, konut ve arsadan sonra kamu projelerinde artık taşınamaz hale gelen maliyetleri düşürecek adımların atılmasını beklediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği Kabine Toplantısı’ndan sonra açıkladığı konut ve arsa satışlarında da KDV’nin sadeleştirilerek kısmen indirilmesi sektörü sevindirdi.

Sık sık gündeme gelen konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı M. Erdal Eren, konuttaki KDV karmaşasının geride bırakılması ve kısmen vergi indiriminin sağlanmasıyla birlikte konut üretiminde öne çıkan arsa maliyetlerinin KDV üzerinden düşürülmesinin sektör açısından olumlu olduğunu dile getirdi.

Yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini sunan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı M. Erdal Eren, konuttan sonra kamu projelerinde artık taşınamaz hale gelen maliyetleri düşürecek adımların atılmasını beklediklerini söyledi TMB Başkanı Erdal Eren, yaptığı açıklamada bu projeler için sözleşmelerin sonuna kadar uygulanacak dinamik fiyat farkı düzenlemesinin ve tasfiye hakkı tanınmasının gerekliliğini de sözlerine ekledi.

Yaptığı açıklamada mevcut şartlarda kamu projelerinin yürütülmesinin imkansız duruma geldiğini söyleyen Başkan Eren, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından sonra şimdi de savaş kaynaklı ek maliyetlerin temel girdi maliyetlerine yansıdığını söyledi. Yaptığı açıklamada son zamanlarda sık sık gündeme gelen kamu müteahhitlerine hiç başlamamış ya da yüzde 50’den az ilerlenmiş işler için şartsız tasfiye hakkı tanınması zaruri hale geldiğini söyleyen Eren, değişen şartlar sebebiyle de dinamik bir formül içerecek yeni bir fiyat farkı düzenlemesi çıkarılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya