Emlak Haberleri

Kanal İstanbul projesinin ihalesi 2021 yılı içerisinde yapılacak!

2021 yılı içerisinde Kanal İstanbul projesinin ihalesini yapacaklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ”İnşallah Kanal İstanbul Projesi’ni İstanbul’umuza, Türkiye’mize kazandıracağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kurum, şu ifadeleri kullandı: “2021 yılı içerisinde projemizin ihalesini yapacağız ve kararlı bir şekilde de inşallah Kanal İstanbul Projesi’ni İstanbul’umuza, Türkiye’mize kazandıracağız.”

Murat Kurum

Hürriyet’te yer alan habere göre; Bakan Kurum, Kanal İstanbul’un İstanbul’a değer kazandıracak bir proje olduğundan bahsederek, “Kanal İstanbul Projesi gerçekten vizyon bir proje. Türkiye’yi dünyada lider bir ülke yapacak, İstanbul’umuzun marka değerine marka katacak bir projedir ve bu noktada her türlü ayrıntı, detay düşünülmektedir. Bugün görüyoruz ve çok da üzülüyoruz ki, İstanbul’da yeniden çöp dağları, çukurlar, çamurlar, oluşmaya başladı. Belediyelerimiz bu konuda acziyet içerisinde ise arkadaşlarıma talimat verdim, biz çöp toplama işine de destek verebiliriz bakanlık olarak” açıklamasında bulundu.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya