Emlak Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul 3. Bölge apartman görevlileri ile bir araya geldi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sefaköy Kültür Merkezi’nde İstanbul 3. Bölge apartman görevlileri ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada bu tür toplantılarda sorunu yaşayan kişilerin düşüncelerini açıklamalarını önemsediklerini söyledi. 

“Sorunu yaşayanlar sizlersiniz, sorunu çözecek olanlarsa bizleriz” diyen Kılıçdaroğlu, el birliği yapıldığında çözülmeyecek hiçbir sorunun olmadığını ifade etti. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; sorunların çözümü için hizmet etmek istediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Ben sizden oy istemiyorum. Altını çizeyim, oy sizin vicdanınıza aittir. Gidersiniz beğenirsiniz verirsiniz ya da vermezsiniz ama ben politikacı olarak oy veren vermeyen herkesin sorununa talip olmak ve çözmek zorundayım. Yeni bir siyaset anlayışı bu. Yeni bir siyaset anlayışı, ahlaklı bir siyaset anlayışı. Siyasetin temelinde ahlak olmazsa hiçbir şey olmaz, ülkenin sorunlarını çözemez. Siyasetin temelinde ahlak olması lazım” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, apartman görevlilerine “örgütlenin” çağrısı yaparak, “Siz örgütlendiğiniz zaman güçlü olursunuz. Bakın sayınıza, Türkiye genelinde en az 1 milyon kişisiniz. 1 milyon kişi bir araya gelip ses çıkardığınızda Türkiye’yi sallarsınız” şeklinde konuştu.

Apartman görevlilerinin hep yanında olacağına söz veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Benim ilkem şu; bu ülkede herkesin huzur içinde yaşayacağı güzel bir Türkiye’yi inşa etmek, demokrasi içinde. Demokrasi olmazsa bunların hiçbiri olmaz. Demokrasi aynı zamanda hak isteme rejiminin adıdır. Haksızlığa uğradığım zaman hakkımı isteyebilmeliyim, yasalardan gücümü almalıyım, örgütlenmeden gücümü almalıyım. Bunun adı demokrasidir. Ben hak isterken biri enseme vurup ‘hak isteyemezsin’ derse orada demokrasi yoktur. Demokrasi o açıdan çok değerlidir, nefes gibidir, hava gibidir, teneffüs ederiz. Dolayısıyla biz hak ararken de demokrasi içinde, kırmadan dökmeden hakkımızı aramalıyız.

Sizden bir isteğim daha var. Lütfen siyasi partilerin dünyaya ve insana bakış açısını gözden uzak tutmayın. Nasıl bakıyoruz dünyaya, insanımıza nasıl bakıyoruz, Türkiye’ye nasıl bakıyoruz, komşularımıza nasıl bakıyoruz? Memlekette huzur ama komşularımızda da huzur istiyoruz. İnsan kanının döküldüğü bir rejim, rejim değildir. Eğer insan, Allah’ın yarattığı en değerli varlıksa o varlığa hepimizin saygı göstermesi lazım. İslam coğrafyasını görüyorsunuz. Kan var mı var, gözyaşı var mı var, acı var mı var. Peki İslam coğrafyasında bu kan, bu acı, bu gözyaşı yaşanırken silahları kim veriyor bunların eline? Egemen güçler veriyor, ‘beyler birbirinizi öldürün’. Niçin? ‘Bana alttaki petrol lazım, siz değil’ diyor.

Hepimiz nasıl kendi sorunumuza sahip çıkıyorsak komşularımızın sorununa da sahip çıkmak zorundayız. Bir apartmanda bir tane huzursuz insan varsa o apartmanda herkes huzursuzdur. Bunu en iyi siz bilirsiniz. Huzuru kendi ülkemizde, kendi apartmanımızda, komşuda, kendi mahallemizde ve Türkiye coğrafyasının bütün komşularında sağlamak zorundayız. Onun için Mustafa Kemal Atatürk ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ demiş. Barış kadar değerli bir şey yok.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da İstanbul’da sayısı 19 bini bulan apartman görevlilerinin sorunlarının, Kovid-19 salgını döneminde çoğaldığını, buluşmaların bölgesel olarak süreceğini belirtti.

Beylikdüzü Apartman Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Uzun ise apartman görevlilerinin sorunlarını paylaşarak, apartman görevlilerinin dikkate alınmasını istediklerini belirtti.

Konuşmaların ardından buluşma basına kapalı devam etti.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya