Emlak Haberleri

Kimler çift maaş alabiliyor?

Asgari ücretten az geliri olanlar bazı durumlarda çift maaş alabiliyor. Peki çift maaş almak için ne yapmak gerekiyor? Kimler çift maaş alabiliyor? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Asgari ücretten az geliri olanlar bazı durumlarda çift maaş alma hakkına sahip olabiliyor.

Pek çok kişi konudan haberdar olmadığı için başvuru yapmıyor. Çift maaş uygulaması asgari ücretten daha az geliri olanlar dahil olabiliyor.

Peki çift maaş almak için ne yapmak gerekiyor? Kimler çift maaş alabiliyor? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Vatan gazetesinin aktardığına göre, milyonlarca kişi tarafından merak edilen ölüm aylığı daha çok eş ve çocuklar için bağlansa da, anne ve baba da ölmüş çocuğundan aylık alma hakkına sahip olabiliyor. Ancak burada asgari ücret detayı çok önemli. Kişinin çift maaş alabilimesi için tüm gelirlerinin asgari ücreti geçmemesi gerekli.

Vatan gazetesi okuru asgari ücretten düşük maaş alan dul bir erkek olduğunu söyleyerek, vefat eden hiç evlenmemiş, emekli kızımın maaşını alıp alamayacağını sordu.

Verilen yanıtta vefat eden sigortalının anne-babası ölüm aylığı alabileceği belirtilirken, her türlü kazançtan elde etmiş olunan gelirin asgari ücretten az olması gerektiği belirtildi. Eğer söz konusu gelir asgari ücretten azsa ölüm aylığı alabilirsiniz, eğer yüksekse alamazsınız.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya