Emlak Haberleri

KİPTAŞ 43 dükkan ve 20 konutu 27 Ekim’de satışa çıkarıyor!

KİPTAŞ, yatırımcılara hitap eden ve İstanbul’da muhtelif bölgelerde yer alan 43 dükkan ve 20 konutu “4. Gayrimenkul Müzayedesi” ile şeffaf koşullarda açık artırma yöntemiyle 27 Ekim’de satışa çıkarıyor.

KİPTAŞ, yatırımcılara hitap eden ve İstanbul’da muhtelif bölgelerde yer alan 43 dükkan ve 20 konutu “4. Gayrimenkul Müzayedesi” ile şeffaf koşullarda açık artırma yöntemiyle satıyor.

Halka açık müzayede, 27 Ekim 2020 Salı günü saat 14:00’te KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılacak. KİPTAŞ’ın sitesinde yer alan habere göre; katılımcılar ayrıca www.kiptas.istanbul internet sitesi üzerinden canlı yayınlanacak olan açık artırmaya dünyanın her yerinden online teklif sunabilecek.

43 DÜKKAN VE 20 LÜKS KONUT ALICILARINI BEKLİYOR

2019’un Ekim ve Aralık aylarında, 2020 yılının ise Mart ayında toplam üç kez halka açık müzayede düzenleyen KİPTAŞ, “4. Gayrimenkul Müzayedesi” kapsamında bu kez 43 dükkan ve 20 lüks konutu satışa sunuyor.

Mevcut stokları öncelikle riskli yapılarda veya riskli alanlarda yaşayan vatandaşlar için satışa çıakran KİPTAŞ yönetimi, şirket tarihinde ilk kez envanterindeki gayrimenkullerin satışını da şeffaf şartlarda, halka açık ve online teklif fırsatı ile açık artırma usulünde gerçekleştiriyor. Diğer müzayedelerde olduğu gibi bu müzayededen elde edilecek kazanç “Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Konut Projeleri” için kaynak olarak kullanılacak.

KİPTAŞ TARİHİNDE İLK KEZ 20 KONUT AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞA ÇIKIYOR

Kiptaş 4. Gayrimenkul Müzayedesi kapsamında ilk kez konutlar da açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılıyor. Müzayedede 2021’in ilk yarısında tamamlanması hedeflenen Referans Başakşehir Vadi projesindeki 20 lüks konut alıcılara sunulacak. İstanbul’un en değerli lokasyonlarından Başakşehir’in merkezinde hayata geçirilen proje, yatırım potansiyeli yüksek bir proje olarak dikkat çekiyor.

Müzayede kapsamında satışa sunulacak ve yüksek standartlarda yaşam imkanı sağlayan Referans Başakşehir Vadi projesindeki 20 konutun fiyatları, (118 m2) 1 Milyon 522 Bin TL (Kdv Dahil) ile (188 m2) 2 Milyon 511 Bin TL arasında (Kdv Dahil) değişiklik gösteriyor.

Gayrimenkul yatırımcılarının en gözde noktaları arasında konumlanan ve ulaşım yollarının kesişim noktasındaki Referans Başakşehir projesindeki 15 dükkan da KİPTAŞ, 4. Gayrimenkul Müzayedesi’nde satışa sunulacak.

ANAHTAR TESLİM DÜKKANLAR YÜKSEK YATIRIM DEĞERİNE SAHİP

Kiptaş 4. Gayrimenkul Müzayedesi ile satışa çıkarılacak 43 dükkan; Başakşehir, Silivri, Arnavutköy, Maltepe ve Zeytinburnu’nda çok çeşitli sektörlere hizmet sunabilecek nitelik ve özelliklere sahip.

Müzayedede satışa sunulacak dükkanlar arasında 1.513 konutu bulunan, geçtiğimiz Haziran ayında hak sahiplerine teslim edilen ve yaşamın başladığı Silivri 3. Etap Konutları içerisindeki dükkanlar da yer alıyor. Ağırlıklı olarak site sakinlerine hizmet sunacak olan dükkanlar, bölgedeki önemli ihtiyacı da giderecek. Açık artırma ile satışa sunulacak olan 4 dükkanın müzayedede yoğun ilgiyle karşılaşacağı öngörülüyor.

Müzayede kapsamında satışa çıkacak dükkanların fiyatı; 206 Bin 500 TL (Kdv Dahil) ile 7 Milyon 145 Bin TL (Kdv Dahil) arasında değişiyor.

KİPTAŞ 4. GAYRİMENKUL MÜZAYEDESİ’NDE ÖDEME KOLAYLIĞI

Dükkan ve konutlara peşin ya da yüzde 40’ı peşin, kalan bakiye ise satış vaadi sözleşmesi imzalandığı tarihten itibaren her altı (6) ayda bir, yüzde 7 oranında vade farkı uygulanarak 36 ay taksitle sahip olunabiliyor.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya