Emlak Haberleri

KİPTAŞ 5. Gayrimenkul Müzayedesi bugün yapılıyor!

İBB iştiraki KİPTAŞ, İstanbul’daki muhtelif alanlarda konumlanan 26 dükkan ve 6 arsayla, İGDAŞ mülkiyetinde bulunan taşınmazları 5. Gayrimenkul Müzayedesi’nde satıyor. KİPTAŞ 5. Gayrimenkul Müzayedesi bugün gerçekleştiriliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ tarafından İstanbul’daki muhtelif alanlarda konumlanan 26 dükkan ve 6 arsayla, İGDAŞ mülkiyetinde bulunan taşınmazlar satışa sunuldu. KİPTAŞ 5. Gayrimenkul Müzayedesi kapsamında satışa sunulan gayrimenkuller açık artırma usulü ile satılacak.

KİPTAŞ 5. Gayrimenkul Müzayedesi bugün saat 11:00’de gerçekleştirilecek. 2019’un Ekim ve Aralık aylarında, 2020’nin Mart ve Ekim’inde 4 kez halka açık müzayede gerçekleştiren KİPTAŞ, 5. Gayrimenkul Müzayedesi kapsamında bu kez kendi bünyesindeki 26 dükkan ve 6 arsaya ek olarak İGDAŞ’a ait olan Merter Eski Hizmet Binası’nı ve Ünalan İkmal Sahası Arsası’nı da satıyor.

Bugün saat 11:00’de müzayedenin ilk oturumu gerçekleştirilecek. İlk oturum kapsamında İGDAŞ’a ait “Merter Eski Hizmet Binası” ve “Ünalan İkmal Sahası Arsası”nın satışı yapılacak. Saat 13:00’te gerçekleştirilecek olan 2. oturumda da KİPTAŞ’ın portföyünde yer alan Bahçeşehir Vaditepe 1. Etap’ta yer alan 11 ticari birim, Bahçeşehir Vaditepe Gölevleri’ndeki 5 ticari birim, Referans Başakşehir Vadi’deki 8 ticari birim, Hadımköy 2. Etap’ta bulunan 1 ticari birim, Zeytinburnu Sahilpark’taki 1 ticari birim olacak şekilde 26 ticari birim satılacak. Yanı sıra Başakşehir’de 5, Silivri’de 1 olacak şekilde 6 adet arsanın da satışları 2. oturum kapsamında yapılacak.

KİPTAŞ, 5. Gayrimenkul Müzayedesi aracılığıyla elde edecek kazancın “Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Konut Projeleri” için kaynak şeklinde kullanılacağını açıkladı.

Arsalar 28 bin 550 TL (KDV dahil) ile 645 milyon 383 bin 584 TL (KDV dahil); ticari birimler ise 206 bin 500 TL (KDV dahil) ile 173 milyon 666 bin 420 TL arasında (KDV dahil) değişen fiyatlarla satışa çıkarıldı. KİPTAŞ, 5. Gayrimenkul Müzayedesi’yle ilgili detaylı bilgiler www.kiptas.istanbul adresinde yer alıyor.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya