Emlak Haberleri

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt We Haliç kentsel dönüşüm projesine ilişkin açıklamalarda bulundu!

İBB iştiraki olan KİPTAŞ’ın yapımı üstlendiği olaylı proje We Haliç’teki çalışmalar sürüyor. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, projeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Daha önce 8 ay boyunca yapımı durdurulan projede çalışmalar yeniden başlatılmıştı. “Kentsel dönüşüm sorunlarına İBB’nin tüm birimleri kafa yoruyor, çalışmalar yapıyor” diyen Ali Kurt, “15 ayrı ilçede başlattığımız dönüşüm, 30 bölgeyi ve 20 bin insanı kapsıyor” diye konuştu.

Ali Kurt, We Haliç projesine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Geçmişten devraldığımız bir proje. Öne ilçe belediyesi başlamıştı sonra büyükşehir belediyesi ve ardından KİPTAŞ müdahil olmuştu. We Haliç projesi çok el değiştirdi. Sadece mülkiyet anlamında değil, inşaat anlamında fiziksel olarak sıkıntılı bir alan. Orada da işi yoluna soktuk. Çalışmalar devam ediyor. Ama şöyle bir süreç var, bu hafta ya da öbür hafta paylaşacağız, saha güvenliğini sağlamak için blokların yerlerini değiştirmek zorunda kaldık. Çünkü saha biraz eğimli bir arazi. Şu an önemli olan çevre güvenliğini sağlamak. Onunla ilgili imalatlara bu hafta başlıyoruz. Teknik problemlerden dolayı takvimi sarkarak devam ediyor.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya