Emlak Haberleri

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler kuraları çekiliyor!

KİPTAŞ tarafından İstanbul’da hayata geçirilen Tuzla Meydan Evler Projesi’nde kuralar 21 Haziran tarihinde çekiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ tarafından inşa edilecek olan Tuzla Meydan Evler projesinde ev sahipleri belli oluyor. Çevre dostu projede ev sahipleri 21 Haziran’da çekilecek kura ile belli oluyor.

Geniş peyzaj alanlarının yer alacağı projede 149 konut ve 9 ticari birim bulunacak. Proje içerisinde ortalama brüt alanları 81 metrekare olan 23 daire 2+1 açık mutfak daire, 94 metrekare olan 73 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 105 metrekare olan 53 adet 3+1 olarak tasarlandı. Ayrıca projede açık ve kapalı otopark, çocuk oyun alanları, cadde üstü dükkanlar ve yaşam alanları yer alacak. Projede yer alan dairelerin fiyatları ise 264 bin TL’den başlıyor.

Ödeme koşulları

Ön başvuru tutarını banka havalesi/eft ile yapan kura sonucunda konut sahibi olamayan yedek üyelere başvuru tutarları kura çekilişinin yapılmasının ardından 5 iş günü içerisinde geri ödenecek.

Ödemelerini kredi kartı ile gerçekleştiren ve hak sahibi olamayan yedek üyelere ise 5 Temmuz 2021 tarihinde aynen ve faizsiz şekilde iade edilecek.

Proje kapsamında konut almak için hak kazanan kişiler yüzde 20 peşin 24 ay vade farksız, yüzde 15 peşin ödeme yüzde 15 ara ödeme 23 ay vade farksız şekilde ödemelerini yapabilecek.

Banka kredili ödemelerde ise yüzde 20 peşin ödemeli, yine banka kredili yüzde 15 ve yüzde 15 ara ödemeli olacak şekilde 4 farklı ödeme şekli mevcut.

Projede bulunan konutların fiyatları 264 bin Türk Lirası’ndan başlarken, aylık taksit tutarları da 2 bin 800 Türk Lirası olarak belirlendi.

Projede kura çekimleri 21 Haziran’da gerçekleştirilecek.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya