Emlak Haberleri

Kira fiyatları düşecek mi artacak mı?

Son zamanlarda artan kira fiyatlarının önünü kesmek isteyen hükümetten kritik adım geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kira artışlarıyla ilgili yeni düzenlemenin 10-15 gün içinde Meclis’e geleceğini kaydetti.

Kiralık evlerdeki kira artışlarına yönelik açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis’e gelebilir” ifadesini kullandı.

Kira ve konut fiyatları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yüzde 0,89 ve 0,99 faizli konut finansman desteğinin verilmesinin ardından artmaya başladı.

NTV’de canlı yayınında soruları yanıtlayan Bakan Kurum, gündemde yer alan konulara ilişkin soruları yanıtladı. Kira artışlarıyla ilgili ne gibi çözüm önerileri üzerinde çalışıldığı sorulan Kurum, Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığıyla çalışma grubu oluşturulduğunu, 10-15 gün içerisinde hem kiracıları sevindirecek hem de ev sahiplerini mağdur etmeyecek bir düzenlemeyi Meclis’in onayına sunmak üzere hazırlıkta bulunduklarını belirtti. İşte Bakan Kurumun o açıklaması…

“Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis’te”

Bakan Kurum’un açıklamasnda şu ifadeleri kullandı, “Bakanlarımızla birlikte bir çalışma grubu oluşturduk. Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis’e gelebilir. Pandemi sürecinin başından itibaren tüm dünyada yaşanan tedarik zincirindeki sorunları, enerji krizindeki sorunlarda vatandaşımızın yanında olduk. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, bu alanda da korumaya desteklemeye devam edeceğiz.”

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya