Emlak Haberleri

Kira fiyatları uçtu!Fiyatları gören şokta!

İstanbul’da ev kiralarına yapılan zamlar dudak uçuklatıyor. Aylık kira tutarı Bağcılar’da 12 bin Türk Lirası’na kadar yükselirken, Beşiktaş’ta bu rakam 43 bin Türk Lirası’na ulaştı. 

Geçtiğimiz yazdan itibaren ciddi bir yükseliş gösteren ev kiraları, her geçen gün artmayı sürdürüyor. İstanbul’da 1 oda 1 salon konutlar için istenen kiralar tartışmalara neden oldu.

Özellikle öğrencilerin ya da tek başına yaşayanların yöneldiği konut tipi olan 1 oda 1 salon evler İstanbul Bağcılar’da fazlasıyla yüksek fiyatlardan ilana veriliyor. Bu fiyatlara bir de aidat ve faturalar da ilave edilince, konut kiralamanın masrafını bir hayli yükseltiyor.

İstanbul Bağcılar’da 2 bin 100 TL’den başlayan 1+1 kiralık evler 12 bin TL’ye kadar yükseliyor. Aidat fiyatları ise bin TL’ye ulaştı.

BEŞİKTAŞ’TA 43 BİN TL’YE KİRALIK DAİRE

İstanbul’da yüksek kiralar yalnızca Bağcılar’la sınırlı değil. Daha merkezi ilçelere gidildikçe kira fiyatları da yükseliyor.

Odatvcom’dan Talha Özmen’in haberine göre; Beşiktaş’ta semtlere göre değişen 1+1 evler 60 metrekare, sobalı olarak 1.500 TL’den başlıyor. Beşiktaş Etiler semtinde ise 43 bin 750 TL’den kiracıya sunulan evler bulunuyor. Pek çok ilanda ise aidat fiyatları açıklanmıyor.

AİDATLAR KİRALARLA YARIŞIYOR

Özellikle sitelerde yaşayanlar tarafından ödenen aidat fiyatları da neredeyse kiralarla yarışır hale geldi. Sitelerdeki kira ve aidat fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tesis Yönetim Derneği Başkanı Başkanı İbrahim Bozan, yeni dönemde aidatların ikiye katlanacağına dikkat çekmişti.

Bozan, aidatların kiralarla yarışmasını ise “Sen 60 dairelik yere yapay gölet yaparsan, kapalı havuz, sauna yaparsan sen kiradan fazla aidat ödersin. Bağcılar’da bir yer yapıyorsan açık havuza ne gerek var” şeklinde değerlendirdi.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya