Emlak Haberleri

Kira fiyatları yükselecek mi?

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İstanbul Finans Merkezi ile fiziki alanın kısıtlandığına dikkat çekerek, kira fiyatlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, TBMM Genel Kurulu’nda İstanbul Finans Merkezi Kanun Teklifi’nin görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu.

“İstanbul Uluslararası Finans Merkezi planı, 2009 yılında Devlet Planlama Teşkilatı tarafından hazırlanan planla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir proje olarak önümüzde ve emlakçılık ve gayrimenkul sektörüne sıkışmış, böyle bir hedefteki bir altyapı projesi sadece” diye konuşan Aylin Cesur, kira fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

İşte İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un o açıklamaları…

KİRA FİYATLARI YÜKSELECEK

Üçüncü maddede İstanbul Finans Merkezi’nin fiziki alanı ve katılımcı belgesi hakkında düzenlemeler olduğunu belirten İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, “Fiziki alanı sınırlamışsınız en başta, bir alanda sınırlanan bir finans merkezi kanunu ile boş blokları doldurursunuz ancak. 100 bin göç bekleniyor, yakında kira fiyatları artacak” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet’in aktardığına göre, Aylin Cesur, teklifin bu haliyle, bir kira sözleşmesinden başka nitelik taşımadığının da altını çizdi.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya