Emlak Haberleri

Kiracının masraf yaptığı ev satılırken kendisine para iadesi yapılır mı?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugün köşesinde milyonlarca kiracının merak ettiği bir konuyu kaleme aldı. Heper, satılacak eve yapılan masrafların geri alınıp alınamayacağını yazdı. İşte Tamer Heper’in o yazısı…

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugün köşesinde milyonlarca kiracının merak ettiği bir konuyu kaleme aldı. Heper, kirada oturulan eve yapılan masrafların geri alınıp alınamayacağını yazdı.

Tamer Heper’e bir okuyucusu nişanlıyken o evde oturacakları için eşinin ailesinin evine mutfak yaptırdığını, daha sonra buna karşı çıktıkları için kiraya çıktıklarını belirtti. Okuyucu, eşinin ailesinin 4 kardeş olduğunu ve evi satmak istediğini ancak kendisine yaptığı masrafları vermediklerini belirterek, mahkemeye verip veremeyeceğini sordu.

Peki kiracının masraf yaptığı ev satılırken kendisine para iadesi yapılır mı? İşte ayrıntılar…

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, okuyucusunun sorusuna verdiği yanıta “Burada anlaşılan bir husus, nişanlıyken, nişanlısının evine yaptığı masraf. Peki sonra evlendiler mi? Evet. ‘Eşimin’ kelimesini kullandığı için evlendikleri anlaşılıyor. Peki dört kardeşin sorumluluğu nereden gelir?” ifadelerini kullanarak başladı.

Bu yerin miras kalması durumunda dört kardeşin, eşin kendilerine katılmadan bu evi satamayacaklarının altını çizen Heper, “Çünkü mülkiyet, elbirliği mülkiyeti. Peki dolap deyince mutfağı mı anlamalıyım? Galiba öyle çünkü mutfak yaptırdım diyor. Mutfak sadece dolap değildir ama okuyucum dolapları yaptırmış. Üstelik kendilerinin oturacağı vaadi ile” diyerek,dava açıp bu giderin kendisine ödenmesini talep edebileceğini vurguladı.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya