Emlak Haberleri

Kiralar yüzde 100’ün üzerinde arttı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Nebati tarafından yapılan yazılı açıklamada gayrimenkul sektöründe olağandışı fiyat artışlarına dönük kapsamlı bir çalışma başlatıldığı açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Nebati tarafından yapılan yazılı açıklamada gayrimenkul sektöründe olağandışı fiyat artışlarına dönük kapsamlı bir çalışma başlatıldığı açıklandı.

Bakan Nebati açıklamasında, “Gayrimenkul sektöründeki olağandışı fiyat artışlarını yakından takip ediyoruz, konuyu mercek altına aldık. Gereken neyse yapıyoruz, yapacağız” ifadelerini kullandı.

Nebati, fiyat artışına sebebiyet veren faktörlerin tek tek incelendiğini, mali, finansal, tapu ve emlak ilan site verilerinin mercek altında olduğunu belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan konuyla alakalı çalışmalara yönelik yaptığı açıklamada ise suni fiyat artışlarıyla arz talep dengesini bozan ve enflasyona neden olarak piyasayı negatif etkileyen kişi ve firmaların tespit edildiği kaydetti.

Enflasyonun oluşmasına neden olan ve vergi yükümlülüklerini yerine getirmeyen kişiler hakkında işlem başlatılması için kurumlara bilgi gönderildiğinin de altını çizdi.

İşte diğer ayrıntılar…

Kurum: Konut fiyatları hızlı bir şekilde düşecek

BBC’de yer alan habere göre; Benzer bir açıklama Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan dün gelmişti.

Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı konut projesinin bildirilmesiyle konut fiyatlarının düşmeye başladığını açıkladı.

Kurum, “Konut ve kira fiyatları daha da hızlı bir şekilde düşecek” diyerek güzel haberi verdi.

Kiralar yüzde 100’ün üzerinde arttı

Türkiye’nin dört bir yanında yükselen konut fiyatları pek çok vatandaşın cebini zorluyor.

Türkiye genelinde son bir senede yüzde 153, son dört yılda yüzde 250 artış yaşayan kiralar sebebiyle meydana gelen ile alakalı adliyelerde çok sayıda dava birikmeye başladı.

Kiralar Nisan ayında Türkiye genelinde yüzde 18,2’lik aylık değişimle zirve yapmıştı.

Ağustos ayı itibarıyla Türkiye genelinde konut satış ve kira fiyatları artış hızı düşse de gayrimenkul piyasası halen sorunlu bir alanda yer alıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya