Emlak Haberleri

Konut mağdurları neler söyledi?

Konut mağdurları Esenyurt Belediyesi önünde açıklama yaptı. Mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden vatandaşlar, Esenyurt Belediyes’ne arsanın akıbetini de sordu. 

İstanbul Esenyurt’ta 2015’te tamamlanması planlanan Innnovia4 projesindeki konutların teslimleri hala gerçekleştirilmedi ve 4 bin kişi mağdur oldu

Haklarını arayan ve mağdur oldularını her fırsatta dile getiren konut mağdurları dün Esenyurt Belediyesi’nin önünde bazı açıklamalarda bulundu.

Peki konut mağdurları neler söyledi? İşte mağdurların açıklamaları ve talepleri…

Konutla Dolandıran Hak Sahipleri Platformu, belediyenin önünde gerçekleştirdiği açıklamada mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.

Platform Başkanı Özlem Hanelçi, Esenyurt’ta 30 bin tüketiciye konut firmalarınca maketten konut satışı yapıldığının altını çizerek, “Bu konutlar, mahalle aralarında konut yapan müteahhitlerce değil, markalı konut üreten, televizyonda ve gazetelerde, ünlü sanatçılar, siyasetçiler ve medyatik simaların tanıtım kampanyaları ile tüketicilere pazarlandı” açıklamasında bulundu.

Evrensel’in aktardığına göre; Innovia 4 projesinden daire alanların, senelerdir evlerini teslim alamadığına vurgu yapan Özlem Hanelçi, “Innovia 4 projesinde Esenyurt Belediyesi adına eski belediye başkanınca kat karşılığı inşaat sözleşmelerine organizatör olarak belediye adına imza atıldı. 6502 sayılı yasa gereği projeden satışa başlanmadan çıkartılması gereken kat irtifaklı tapular çıkartılmadı” dedi.

Hanelçi, Esenyurt Belediyesi’nin arsa sahiplerinin firma ile yapmış olduğu sözleşmelerde organizatör olduğunun altını çizerek, “Bu görev karşılığında Esenyurt Belediyesi proje arsasından yüzde 2 pay sahibi olmuştur. Bu arsa payının akıbeti konusunda ısrarlı sorularımıza rağmen yetkililerden net bir cevap alınamadı” ifadelerini kullandı.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya