Emlak Haberleri

Konut trendlerinde radikal değişimler.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm Türkiye’nin evlere kapanmasının konut trendlerinde radikal değişimlere yol açtı. Virüs öncesinde trend halindeki balkonsuz ya da Fransız balkona sahip konut projeleri, popülerliğini yitirdi.

Koronavirüs günleri nedeniyle evde geçirilen zamanın 24 saate sığdırılması, konut sektöründe büyük değişikliklere neden oldu. “Evde kal” çağrısı, geniş balkonlu ve bahçeli konut projelerine talebi yükseltti. İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık “Korona günlerinde balkonlu ve bahçeli konut projeleri talepte başı çekiyor. Yeni dönemde peyzaj alanı ve yürüyüş parkuru geniş bir alana yayılan, sosyal teması en aza indirgeyen mimari özellikler taşıyan projeler, satın alma kararında etkili olacak. En küçük metrekareye sahip olan dairelerde bile balkon aranacak” dedi.

Koronavirüs öncesinde trend halindeki balkonsuz ya da Fransız balkona sahip konut projeleri, popülerliğini yitirdi. Sosyal temasın en aza düşürülmesi ve beraberinde Türkiye’nin uzun yıllar sonra yeniden tanıştığı sokağa çıkma yasakları, geniş balkon ve bahçe arayışına yol açtı. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı milyonlarca insanın 2 aya yakın süredir evlere kapanması da bu ihtiyaca yol açtı.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm Türkiye’nin evlere kapanmasının konut trendlerinde radikal değişimlere yol açtığını söyleyen İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Konutta şehrin içinde müstakil yaşam arayışı, talebe yön veriyor. Korona günlerinde geniş balkona ya da bahçeye sahip olan projelere yönelik talepte artış yaşanıyor. Biz bunu Pendik’te, şehrin merkezinde müstakil yaşam sunduğumuz ‘Ondörtüç Pendik’ projemize gelen taleplerde çok net görüyoruz.” dedi.

Her büyüklükteki dairede balkon

İmza atılan projelerle sektörün yenilikçi markaları arasında yer alan İnsay Yapı, İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden biri olan Pendik’te inşa ettiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesiyle korona günlerinde rahat bir nefes alma fırsatı sağlıyor. İnsay Yapı olarak İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden biri olan Pendik’te inşa ettikleri ‘Ondörtüç Pendik’ projesinin sahip olduğu geniş balkon ve bahçe avantajıyla, şehrin içinde müstakil bir yaşam seçeneği sunduklarını vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık konuyla ilgili şunları söyledi:

Sokağa çıkamayanlar, soluğu balkonda alıyor

“Virüs nedeniyle yaşamın hemen her noktasının evlerde sürdürülmesi balkonlu konutlara yönelik talebi artıran en önemli faktör oldu. 62 ailemizin yaşadığı projemizde, geniş balkon seçeneğiyle bu zorlu günleri keyifli hale dönüştürdük. 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin yer aldığı projemizde yer alan geniş balkon seçenekleri, projemize yönelik talebi artırdı. 1+1 dairelerin fiyatlarının 290 bin TL’den başladığı projemizde, 2+1 dairelerimizi 380 bin TL’den, 3+1 dairelerimizi ise 575 bin TL den satışa sunuyoruz. En uygun fiyatlarla,  bölgenin en kaliteli ve konforlu yaşamını vaat ediyoruz. 1+1 dairelerimizin çoğunda olmak üzere, diğer tüm daire çeşitlerimizde yemek yeme ortamı yaratacak büyüklükte balkonlarımız mevcut. Projemizin tamamına yakını balkonlu dairelerden oluşuyor. 3+1 dairelerimizde 2 balkon yer alıyor. Havaların güzelleşmesiyle sokağa çıkamayanlar, soluğu balkonda alıyor.”

Pendik’in merkezinde ayrıcalıklı yaşam alanı

‘Ondörtüç Pendik’ projesi, 9 bin metrekarelik alan üzerinde; 252 konut ve 15 ticari birim üniteden meydana geliyor. 24 saat güvenlik hizmetinin sunulduğu ‘Ondörtüç Pendik’ projesinin içerisinde yüzme havuzu, yürüyüş yolları, çocuk parkı, spor alanları, dinlenme alanları ve otopark yer alıyor. Profesyonel site yönetiminin olduğu ve her daireye depo alanının teslim edildiği projedeki mağaza ve restoranlar da ayrıcalıklı yaşam alanı konseptiyle birleşiyor. Pendik’in merkezinde yer alan ‘Ondörtüç Pendik’ projesi, merkezi noktalara yakın konumda bulunuyor. Projede yer alan 1+1, 2+1, 3+1 dairelerin fiyatları, 290 bin TL- 575 bin TL arasında değişiyor.

Teknokent’e komşu…

İnşaatı süren Şeyhli metro istasyonu, projeye birkaç dakikalık yürüme mesafe uzaklıkta yer alıyor. Teknokent’e de komşu olan proje ayrıca, bölgenin en büyük alışveriş merkezi Viaport’a da çok kısa süre içerisinde ve kolay bir şekilde ulaşma fırsatı sağlıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika uzaklıkta

Ödüllü mimar Turgut Toydemir imzasına sahip proje, dört bir yanı sağlık kuruluşlarıyla çevrili ve özel hastanelerin yanı sıra Marmara Üniversitesi Hastanesi’ne 3 dakikalık mesafe uzaklıkta bulunuyor.  ‘Ondörtüç Pendik’, Sabiha Gökçen Havalimanı ile hızlı feribota ise 15 dakika ve eğitim kurumlarının hemen yanında konumlanıyor.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya