Emlak Haberleri

Konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin tüm detayları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin tüm ayrıntıları belli oldu. İşte merakla beklenen konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin tüm detayları…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısının ardından açıkladığı konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin tüm ayrıntıları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından konuyla ilgili gerçekleştirilen açıklamada, kredinin doğrudan yalıtım firmasının hesabına aktarılacağı belirtildi.

Peki konutlarda ısı yalıtım kredisi nasıl kullanılacak? İşte ayrıntılar…

Konutlarda ısı yalıtım kredisi, 60 ay vadeli ve yüzde 0.99 faizle verilecek. Konut başına azami kredi tutarı 50 bin TL olarak açıklandı.

Diğer taraftan kredinin yüzde 60’lık kısmının yalıtım sözleşmesinin ibrazıyla, kalan yüzde 40’lık kısmının da proje tamamlanıp Enerji Kimlik Belgesi alınmasıyla kullanılabileceği ifade edildi.

Sözcü’nün aktardığına göre; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, krediyle ilişkin ayrıntılarla ilgili olarak “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez ile birlikte enerjide dışa bağımlılığı azaltmaya yönelik yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ‘Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisi’ni hayata geçiriyoruz. öylelikle hem enerji verimliliğimizi artıracak hem de sera gazı emisyonunu azaltarak sürdürülebilir çevre politikalarımızı da destekleyeceğiz. Milletimize hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya