Emlak Haberleri

Konutta fahiş zamlar bitmiyor!

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Rahmi Turan, bugünkü köşesinde konut sitesi aidatlarındaki fahiş fiyat ve zamları kaleme aldı. İşte Rahmi Turan’ın ‘Siteleri fahiş aidat zamları sardı’ başlıklı yazısı…

Ülkemizin “Faiz sebep, enflasyon sonuç” gibi bilim dışı söylemlerle yönetilmesinin ağır faturasını tüm millet ödüyor. Ekonomideki yangın her ailenin bütçesini tutuştururken, İstanbul’daki sitelerin aidatları da zirve yapıp tavana vurdu. İktidarın zamlarını bahane eden yöneticiler, konut aidatlarına yaptıkları anormal zamlarla, yoksul olmayan ailelere bile “Biz bu yükün altından nasıl kalkacağız?” dedirttiler.

İstanbul’da aylık aidatlara yüzde 58 gibi fahiş zam yapan sitelerden biri de Etiler Alkent Sitesi… Kat malikleri artık kendi tapulu evlerinde kirada oturur gibi aidat ödeyecekler:

– 285 metrekare çatı dubleks daireler: 4400 TL.

– 206 metrekare bahçe dubleks daireler: 3470 TL. – 165 metrekare standart daireler: 3035 TL.

– 78 metrekare küçük daireler 1925 TL. Bu aşırı aidatlar doğal olarak kat maliklerini çok rahatsız ettirdi. Sitedeki okurlarımdan bana gelen şikâyet mesajlarında:

– “Şu rezalete bakar mısınız? Kendi evimizde kirada oturur gibi olduk.”

– “Yaklaşık 6 ay önce yönetimi ele geçiren grup, bizi yolunacak kaz gibi görmeye başladı” – Site yöneticileri zor durumda kalan kat malikleri için “Aidatını ödeyemeyen evini kiraya versin ya da satıp gitsin” diyor. Bu tavır hiç de vicdani değil!” gibi ifadeler var.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya