Emlak Haberleri

Koronavirüs satılık adalara talebi artırdı!

Muğla Bodrum’da Mavi Bayraklı Koyu’ndaki bir yarım adanın 27 bin metrekarelik alanı 125 milyon TL’ye satılıyor. Adada, 27 bin metrekarelik açık alan ve 650 metrekarelik kapalı alan bulunuyor. 3 katlı lüks bir villa ve 150 metrekarelik müştemilat ve iskele de satışa dahil…

Bodrum’un Mavi Bayraklı Koyu’nda yer alan yarım adanın 27 bin metrekarelik alanı 125 milyon TL’ye internetten satışa sunuldu. Üzerinde 500 metrekarelik lüks bir villanın da olduğu yarım ada, özel veya turistik tesis amaçlı kullanılmak üzere satılıyor. Koronavirüs karantinası sebebiyle de ilana ilginin yoğun olduğu belirtiliyor.

Habertürk’ten Gizem Türemen’in haberine göre, Muğla’nın en gözde ilçelerinden biri olan Bodrum’daki Mavi Bayraklı Koyu’nda 3 tarafı denizle çevrili yarım ada, emlak ofisi tarafından turistik tesis olarak satılıyor. 16 Nisan’da açılan ilan bilgisine göre yarım ada, 27 bin metrekarelik açık alanı ve 650 metrekarelik kapalı alanı 125 milyon TL’ye satışa çıkarıldı. Ağaçlarla dolu arazinin yanı sıra, 5 yıl önce bölgeye inşa edilmiş 3 katlı lüks bir villa da bulunuyor. Villada 10 adet oda mevcut. Ayrıca 150 metrekarelik bir müştemilat ve iskele de satış fiyatına dahil edilmiş.

“İMARA AÇIL DEĞİL AMA OTEL OLARAK İŞLETİLEBİLİR”

Emlakçı Ruben Kohen’in verdiği bilgiye göre; yarım adanın şu an satılık olan kısmı bir süre önce tatil amaçlı şahıs üzerine satın alındı. Sonrasında lüks villa inşa edilerek turistik tesis olarak kullanıldı. Sahibi işletmeye daha fazla devam etmek istemediğini belirterek satılığa çıkardı. İlanda yer alan bilgiler şu şekilde:

“Ada imara açık değil ancak satın alan kişi tarafından bungalov gibi geçici konutlar yapılabilir. Alt yapısı hazır olduğu için özel ya da turistik tesis olarak kullanılabilir. Satın alan kişi ruhsat başvurusu yaparak villayı ve bulunduğu araziyi otel olarak işletebilir.”

SATILIK YARIM ADANIN DİĞER KISMI DEVLET ARAZİSİ

Doğayla iç içe bulunan ve turkuvaz rengi deniziyle görenleri hayran bırakan Mavi Bayraklı Koyu’nun büyük bir bölümü ise devlet arazisine dahil. Emlakçı Kohen, yarım adanın 27 bin metrekarelik satılık alan dışında kalan kısmının devlete ait olduğunu ve bu sebeple satılık olmadığını ifade etti.

“KORONAVİRÜS NEDENİYLE TALEP ÇOK”

Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun koronavirüsten korunmak için kendisini adada karantina altına almasından sonra Türkiye’de de satılık olan adalara ilgi çoğaldı. Emlakçı Kohen, yarım adanın konumu itibariyle kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için de bir alternatif olduğunu dile getirdi. İlanın yeni açılmış olmasına rağmen çok sayıda kişinin arayarak adaya ilişkin bilgi aldığına dikkat çekti.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya