Ekonomi

Kripto paralar değer kazanmaya başladı!

Tarihi yükselişlerinin ardından yüzde 50 oranında değer kaybeden kripto para birimleri dar bantta yükseliş hareketi göstermeye çalışıyor. Ethereum yüzde 8 değer kazandı ve 2000 doların üzerinde tutunmaya başladı.

Kripto para birimleri sessiz kalıyor. Gördükleri tarihi zirvelerden uzak olan kripto para birimleri spekülasyonların da etkisiyle yükselişe geçemiyor.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; kripto para borsalarına yönelik tutumlar, sert düşüşün ardından ortaya çıkan olumsuz hava ve toparlanma taleplerinde yaşanan kar satışları kripto paraya olan ilgiyi azalttı.

ETHEREUM HAFİF YÜKSELİŞTE

Geçen Mayıs ayında 4371 dolara yükselen ve ardından 1700 dolara düşen Ethereum, küçük yukarı yönlü hareketler sergilemeye başladı. Ethereum yüzde 8 artışla 2255 dolara yükseldi. Tarihi zirvesinin neredeyse yüzde 50 altında işlem görüyor.

BITCOIN’DE DE ZAYIF HAREKETLER VAR

Kripto para birimlerinin atası olan Bitcoin, 29-35 bin dolar bandında oturmaya devam ediyor. 64 bin dolardan 30 bin dolara sert bir düşüş yaşayan Bitcoin, yüzde 3 primle 34 bin 130 dolardan işlem görüyor.

Kripto para birimlerinde madencilik faaliyetleri, enerji tüketimi nedeniyle ülkeler tarafından istenmemektedir. İran’da bazı şehirlerde kripto para madenciliği yasaklandı.

REGÜLASYONLAR ÖNE SÜRÜLÜP, YASAKLAR GETİRİLİYOR

İngiltere ve Kanada’da kripto para borsaları üzerindeki yasaklar başladı. İngiltere, en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’i yasakladı. Kanada’da Binance’in faaliyetleri de düzenlemelere uyulmaması nedeniyle askıya alındı.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya