Emlak Haberleri

Mevlüt Çavuşoğlu: Konut inşaatında Türk firmalarını tavsiye edebilirim!

Hırvatistan Dışişleri Bakanı Radman’la ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bakan Radman’a konut inşaatların Türk firmalarını önerdiğini dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Gordan Grlic Radman’la görüşmelerinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Çavuşoğlu, Bakan Radman’a konut inşaatları konusunda destek verebileceklerini dile getirdi.

“Konut inşaatında Türk firmalarını tavsiye edebilirim”

Çavuşoğlu, Türkiye’nin depreme ilişkin acı tecrübelerinin olduğunu dile getirerek “Doğal afetlerin hepsini engelleyemeyebiliriz ama hazırlıklı olmamız gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de AFAD gibi kuruluşların hayata geçirildiğini ve bunun faydasını sadece Türkiye’de değil, bu tür afetlerin olduğu ülkelere yardım ulaştırırken de gördüklerini vurgulayan Çavuşoğlu, afetlerden çok çeken bir ülke olarak Türkiye’nin, tüm tecrübelerini dost Hırvatistan’la paylaşabileceğini söyledi.

Çavuşoğlu, Hırvatistan devletinin ve hükümetinin deprem bölgesindeki halka ve o bölgenin tekrar inşasına yönelik çalışmalarını takdir ettiklerini belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“Diğer alanlarda olduğu gibi buraların yeniden inşası, özellikle konut inşaatında Türk firmalarını tavsiye edebilirim. Çünkü Türk firmaları kalitenin yanında işini çok hızlı, zamanından önce bitirdiği için, Türkiye’de de şimdi deprem bölgelerinde konutları dağıtmaya başladık. İzmir’de en son deprem olan bölgede de ağustos ayında konutlar dağıtılacak. Tabii takdir kendilerinin, Türk firmalarıyla çalışırlarsa işler daha hızlı biter.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya