Emlak Haberleri

Murat Kurum: Akıllı şehir uygulamalarını yaygınlaştırıyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma’yla görüştü. 

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Murat Kurum ve Sharma, ikili ve heyetler arası konuşmalardan sonra ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bakan Kurum, Sharma ile 2021 Kasım’da İskoçya Glasgow’da gerçekleştirilecek olan COP26 öncesi “verimli” bir görüşme gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek ziyaret sebebiyle Sharma’ya teşekkür etti. Kurum, Türkiye’deki yapılara ilişkin konuştu.

“Akıllı şehir uygulamalarını yaygınlaştırıyoruz. Ülkemizin her yerinde enerji verimli, iklime duyarlı, enerji kimlik belgesi olan binaların inşasını yapmaya gayret gösteriyoruz” diyen Kurum, enerji savurganlığı yapmayan, yalıtımı güçlü yapılar inşa ettiklerini, yağmur suyu toplama sistemini zorunlu tuttuklarını, yeşil, çevre dostu, sürdürülebilir ulaşım imkanlarını teşvikini sağladıklarını, yeşil yürüyüş yolları ve bisiklet yolları hayata geçirdiklerini dile getirerek millet bahçeleri ve ekolojik koridorlarla ilgili yürütülen çalışmaları anımsattı.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya