Emlak Haberleri

Murat Kurum yüzlerce kilometre uzunlukta bisiklet yolları yaptıklarını söyledi!

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle önemli açıklamalar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yüzlerce kilometre uzunlukta bisiklet yolları yaptıklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle önemli açıklamalar yaptı. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, Bakan Murat Kurum, kentlere yeşil alanlar kazandırdıklarını söyledi.

Hayata geçirdikleri projelerle mega kent İstanbul’un yaklaşık olarak 8 katı büyüklüğünde bir alanın koruma altına alındığını müjdeleyen Kurum, “Medeniyetimizin bahçe kültürünü, millet bahçelerimizle yeniden ihya ediyoruz. Böylece şehirlerimize, yaşlılarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu açık, büyük, yeşil alanlar kazandırıyoruz.” dedi.

Bisiklet kullanımının önemine de değinen Bakan Murat Kurum, yüzlerce kilometre uzunlukta bisiklet yolları, yeşil yürüyüş yolları hayata geçirdiklerini belirtti.

Bakan Kurum, şöyle konuştu:

“Mavi vatanımız denizlerimiz, ev sahibi kuğular olan göllerimiz, binbir türlü balığa yuva olan akarsularımız, ülkemizin akciğeri olan ormanlarımız için, çocuklarımıza daha güzel yarınlar bırakmak için çalışıyoruz, çalışacağız. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle millet bahçelerinden atık su arıtma tesislerine, bisiklet yollarından sıfır atığa ve çevre yatırımlarımıza kadar onlarca projemizi hizmetinize sunacağız. Güçlü Türkiye’nin çevreye saygılı şehirlerini hep birlikte kuracağız. Bunu hep birlikte yapacağız, 84 milyon büyük Türkiye ailesiyle el ele başaracağız.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya