Emlak Haberleri

NG Hotels’den Antalya’ya 1.5 milyar TL’lik yatırım!

Sapanca ve Afyon’da toplam 3 otel açılışı yapan NG Hotels yatırımlarına devam ediyor. Grup son olarak Antalya’da 1.5 milyar TL’lik otel yatırımına imza attı. 

Koronavirüs salgınında otel yatırımlarına devam eden NG Hotels, Antalya’da yeni otelini hizmete sundu. Hürriyet’ten Burak Coşan’ın haberine göre; ikisi Sapanca’da biri Afyon’da olmak üzere toplamda 3 otel ile hizmet veren NG Hotels, turizm sektörü için çalışmalarına hız verdi.

Grup Antalya Kemer Göynük’te inşa edilen NG Phaselis Bay Otel için 1.5 milyar TL yatırım yaptı.

Yatırımlar ve turizm sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “Turizm sektöründe 4’üncü otelimizi hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Otel, bölgedeki 3 eşsiz koydan birinde yer alıyor. Projeyi geliştirmeden önce aylarca üzerinde düşündük. Çalışmalarımız 18 ay sürdü. Turizm sektörüne farklı bir dinamizm getirmek amacıyla NG Phaselis Bay Otel’ini hayata geçirdik. Biz burada bir otel inşa etmedik. Daha çok yeni bir hizmet anlayışı oluşturduk. Dileyen misafirlerimizi helikopter veya özel jetle alıp otelimizde en iyi şekilde ağırladıktan sonra evlerine bırakacağız” dedi.

Koronavirüs salgınına rağmen duyulan ilginin devam etmesi nedeniyle memnun olduklarını söyleyen Güral, Güral, “480 oda kapasitesine sahip tesisimiz bugün itibarıyla yüzde 65 dolu. Haziran ayının ilk haftasında yüzde 98 doluluk oranına ulaşacağız. Haziran-temmuz-ağustos döneminde oteldeki villaların yüzde 85’i şimdiden doldu” şeklinde konuştu.

Temmuz sonrası hareketlilik artar

Seyahat engeli ve aşılama nedeniyle sektörün Temmuz ayı sonrasında toplanacağını söyleyen

Erkan Güral, şunları söyledi: “2021 yılı sektörde ‘yaraları sarma’ yılı olarak geçecek. 2022 sezonu için çok umutluyuz. Temmuz ayı ve sonrasında turizm sektöründe hareketlilik bekliyoruz. Aşının yaygınlaşması ve 20 yaş üzerine kadar aşılanma haberleri sektöre umut veriyor.”

Türkiye’nin turizmde öncü isimleriyle aynı zamanda yakın ilişkide olduğunu söyleyen Güral, Güral, Rusya’da çalıştıkları acentelerden aldığı bilgilere göre; Rusların Türkiye’de tatil yapmak istediklerini dile getirdi.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya