Ekonomi

Sakarya Erenler Belediyesi esnafa kira yardımı için harekete geçti!

Sakarya Erenler Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda belediyeye ait iş yerlerinden kira alınmamasına karar verdi. 

Sakarya’ya bağlı Erenler Belediyesi’nde gerçekleşen Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda esnafı sevindirecek kararlar alındı. Erenler Belediyesi’nde yer alan habere göre; toplantıda Nisan ve Mayıs ayı kiralarının tahsil edilmeyeceği  yönünde karar alındı.

Meclis toplantısında açıklama yapan Erenler Belediye Başkanı, Fevzi Kılıç, pandemi döneminde esnafa verilecek desteklerin devam edeceğini dile getirerek, “Covid-19 salgını kapsamında yetki alanlarımız dâhilinde almış olduğumuz önlem ve tedbirlerimiz ile birlikte esnaflarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda belediyemizce kiraya verilen ve meclis kararı ile tahsis edilen taşınmazlarımızda ki kiracı vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için İçişleri Bakanlığımızın 13.04.2021 tarihli genelgesi doğrultusunda faaliyetleri geçici olarak durdurulan iş yerlerinden kira, tahsis ve işgaliye bedellerini Nisan ve Mayıs aylarında almayacağız ve sözleşmelerini iki ay sürüyle uzatacağız” dedi.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya