Genel

Sivas Belediyesi kira almayacak!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında desteklerine devam eden Sivas Belediyesi, 17 Mayıs tarihine kadar uygulanacak olan “tam kapanma” sebebiyle kiracılarından mayıs ayı kiralarını almayacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele çalışmaları dahilinde desteklerini sürdüren Sivas Belediyesi’nden kira müjdesi geldi.

Sivas Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020 yılı içerisinde belediyeye ait iş yerlerindeki kiracılarından 3 aylık süre boyunca kira almayan ve 6 aylık  kiralarını da erteleyen Sivas Belediyesi, alınan tam kapanma kararı sonrasında verdiği kararla mayıs ayı kiralarını da almayacak.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, Sivas Belediyesi tarafından yapılan açıklamada görüşleri yer alan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, toplumun her kesimine sosyal belediyecilik gereği el uzatmaya ve destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının başlamasından bugüne kadar belediye olarak esnafın ve vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, şöyle konuştu: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle faaliyetlerine ara veren esnaflarımıza ramazan ayı içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere 1000 lira nakit desteği sağlayacağımızı açıklamıştık. Diğer yandan ocak ayında ihtiyaç sahibi ailelerimize 500 lira nakdi yakacak yardımında bulunduk. Destek paketimiz kapsamında ihtiyaç sahibi aileleri ve genelge kapsamında iş yerlerini kapatan esnafların çalışanlarını kapsayacak şekilde Ramazan Bayramı öncesinde ilk etapta 5 bin 500, ikinci etapta 4 bin 500 olmak üzere 10 bin ailemize de 500 lira nakdi yardımda bulunacağımızı duyurduk.

Şimdi de belediyemizin kiracısı olan esnaflarımızdan tam kapanma sürecinde yani mayıs ayı içerisinde kira almama kararı aldık. Bir bütün olarak değerlendirdiğimiz zaman Sivas Belediyesi olarak toplumun her kesimine bu zor süreçte sosyal belediyecilik gereği destek olmaya, yanlarında olmaya önem verdik. Her kesime ulaşmaya el uzatmaya çalıştık. En kısa sürede bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatarak inşallah eski günlerimize geri döneceğiz.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya