Emlak Haberleri

Steinway Tower yapımı tamamlandı!

ABD’nin New York kentinde, “dünyanın en ince gökdeleni” olacak şekilde inşa edilmeye başlanan binanın yapımı tamamlandı. New York’ta yapılan Steinway Tower’la ilgili bilgiler dikkat çekti. İşte detaylar…

ABD’nin New York kentinde, “dünyanın en ince gökdeleni” olarak tasarlanan Steinway Tower’ın inşaatı bitti. Binayı tasarlayan mimarlık şirketi SHoP, Steinway Tower’ın yapısal olarak 24’e 1 yükseklik ve genişlik oranıyla “dünyanın en ince gökdeleni” olduğunu açıkladı.

New York eyaleti 111 West 57 Sokak’ta bulunan 84 katlı Steinway Tower, 435 metre yüksekliğiyle One World Trade Center ve Central Park Tower’dan sonra batı yarım kürede 3. en yüksek gökdelen konumunda bulunuyor.

Gökdelenin cephesi, farklı ışıklarda ve farklı açılardan bakıldığında renk ve doku değiştiriyormuş gibi görünen bir malzeme olan pişmiş toprak blokları içeriyor.

İnşaatına 2013’te başlanan 84 katlı gökdelende dairelerin fiyatı 7,75 ile 66 milyon dolar arasında değişiyor.

60 LÜKS APARTMAN DAİRESİ BULUNUYOR

Steinway Tower’da 60 lüks apartman dairesi bulunuyor. Dairelerin 14’ü Steinway Hall’da konumlanırken 46’sı kulede bulunuyor. Konut kulesi, pişmiş topraktan yapılmış ayaklı cam bir cepheye sahip. Steinway Hall’da çoğunlukla tuğla, kireçtaşı ve pişmiş topraktan yapılmış bir cephe bulunuyor. 111 West 57th Street’teki Steinway & Sons mağazası 1916’da planlandı, ancak davalar ve diğer gecikmeler nedeniyle dokuz yıl boyunca tamamlanamadı. Steinway Hall, spekülatif bir gelişme olarak başarısız olmasına rağmen, neredeyse dokuz yıl boyunca mağaza, resital salonu ve ofis binası olarak hizmet etti. Sitede konut tipi gökdelen için yapılan planların tarihi 2005 yılına kadar uzanıyor. JDS, 2012 ve 2013 yılları arasında gökdelen için arsa satın aldı. Kulenin boyutuna rağmen, teknik olarak Steinway Hall’a ek olarak inşa edildi. Kulenin inşaatı 2014 yılında başladı ve Steinway Hall, konut projesinin bir parçası olarak restore edildi. İnşaat süreci, finansman zorlukları, davalar ve istihdam konusundaki tartışmalar dahil olmak üzere çeşitli zorluklarla karşı karşıya kaldı. Kulenin beton formu Nisan 2019’da zirveye ulaştı.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya