Emlak Haberleri

Tahincioğlu yeni konut projeleri için harekete geçiyor!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Çengelköy konut projesi için düğmeye basan Tahincioğlu, yatırımlarına devam ediyor. Firma yıl sonuna kadar Göcek projesini hayata geçirmeyi hedefliyor. 

Tahincioğlu Gayrimenkul koronavirüs salgınına rağmen konut projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Sabah’tan Seda Tabak’ın haberine göre; İstanbul Çengelköy’de 1 milyar TL’lik projeyi hayata geçiren firma yıl sonuna kadar Göcek projesi için düğmeye basmaya hazırlanıyor. Ayrıca sene sonuna kadar iki projenin daha hayata geçmesi bekleniyor. Firma bu yatırımlar 2021 yılını 2 milyar TL’yi aşan yatırım yapmayı hedefliyor. Nidapark Çengelöy projesinin temel atma töreninde konuşan  Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Pandemi etkisi sürüyor ve ne yazık ki planlamalarımızı da etkiliyor. Temkinli olarak hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz” dedi.

36 bin 500 metrekarelik alanda inşa edileceğini söyleyen Tahincioğlu, projenin yata mimari anlayışıyla ve geniş alan planlamaları ile inşa edildiği söyledi. Tahincioğlu, “Projemiz arazisi üzerinde biri 300-350 yıllık, diğeri 150 yıllık olduğu tahmin edilen iki adet kızılçam ağacı var. Yeri geldi binaların yönü, yeri geldi tüm tasarımda ağaçlara göre plan yapıldı. Ayrıca yine iki adet tarihi yapı var. Bunların da aslına uygun şekilde restoresini yapacağız” dedi.

Metrekare fiyatı 25 bin TL

Projede yer alan dairelerin fiyatları 2 milyon 990 bin TL’den başlarken, metrekare fiyatları 25-28 bin TL’den başlıyor. . Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakma, “5’er katlı 12 blokta 207 konutun yer aldığı butik projede 2+1’den 5.5+1 dubleksten oluşan farklı daire seçenekleri yer alıyor. Ön satış döneminde projenin yüzde 25’ini sattık. İki tane kampanyamız var. Birinde 36 ay sıfır faiz, diğerinde ise 60 ay 0.69 vade farkıyla masrafsız, kendi finans imkanlarımızla seçenek sunuyoruz” dedi.

Sene sonu gelmeden yeni projelerin hayata geçirileceğini söyleyen  Özcan Tahincioğlu, Tahincioğlu Yönetim Hizmet ve Nidapark Gayrimenkul Danışmanlık firmalarına yenilerin dahil olacağını söyledi. Mevcuttaki projelerin de yeni etaplarının satışta olacağını dile getiren “Tahincioğlu, Nidapark İstinye projesinin yeni etabı Nidapark İstinye Vadi ön satışa çıkıyor. Nidapark Küçükyalı’da 1. faz satışları çok kısa sürede tamamlanan dükkanların 2. fazının ön satışına da başlayacağız. Dükkanlara 60 ay 0 vade farkı ve 1 yıl ötelemeli banka kredisiz sahip olunabilecek” şeklinde konuştu.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya