Genel

Tapuda sorgulama skandalı !

Fatih’te tapu dairesine giden bir kişi 15 milyon TL tutarında bir gayrimenkulün satışını gerçekleştirmek amacıyla işlem başlattı. Yapılan araştırma sonrasında evrakların sahte olduğu belirlendi. Tapu dolandırıcılığına ilişkin operasyon Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü harekete geçti.

Fatih’te tapu dolandırıcılığına ilişkin operasyon Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı. Polisi harekete geçiren ilk olay geçen sene Ekim’de yaşandı.

Fatih’te tapu dairesine giden bir kişi 15 milyon TL tutarında bir gayrimenkulün satışını gerçekleştirmek amacıyla işlem başlattı. Fakat tapu memurları gayrimenkulle ilgili 25 senedir vergi ödemesi dahil bir hareket olmadığı fark edince durum incelenmeye başlandı. Yapılan araştırma sonrasında evrakların sahte olduğu belirlendi. Sözcü’den Habip Atam’ın haberine göre; vekaletnameyle işlem yapılmak istenmesinin ardından tapu memurları gayrimenkul sahibine ulaştı, fakat mülk sahibinin hiçbir şeyden haberi olmadığı öğrenildi.

14 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Tapu memurlarının durumu polise bildirmesinden sonra Mali şubenin de peşinde olduğu öğrenilen dolandırıcılık şebekesinin üyesi olan 14 kişi yakalandı. Aralarında tapu çalışanlarının da yer aldığı o suç örgütüyle çalışma yapıldı.

SAHTE BELGE, DUBLÖR VEKALETNAME

Sahte vekaletname, belge ve tapu sahiplerine benzeyen dublör kullanan şebekenin eylemleri de polis ekiplerince an be an izlendi. Şüphelilerin Sarıyer’de bir arsa satışı için harekete geçtiği fakat başarısız oldukları belirlendi. Fatih ve İstanbul dışında da dolandırıcılık hazırlığında olduklarına dikkat çekilen şüpheli 15 ismi tespit eden mali polis bu sabah tekrar harekete geçti.

İKİNCİ DALGA 15 ŞÜPHELİ

Aralarında 4’üncü sınıf bir emniyet müdürünün, tapu ve noter çalışanlarının da yer aldığı 15 şüpheli gerçekleştirilen operasyonla yakalandı. Gözaltına alınan emniyet müdürünün bir şubede müdür yardımcısı şeklinde görev üstlendiği ortaya çıktı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya