Ekonomi

Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek!

Elon Musk kripto para birimi Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Musk yaptığı açıklamada, şirketin son dönemlerin gündemden düşmeyen konusu Bitcoin’i ödeme türü olarak kabul etmeye “büyük olasılıkla” tekrardan başlayacağını bildirdi.

Tesla’nın Üst Yöneticisi Elon Musk kripto para birimi Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Musk yaptığı açıklamada, şirketin son zamanların gündemden düşmeyen konusu Bitcoin’i ödeme türü olarak kabul etmeye “büyük olasılıkla” tekrardan başlayacağını bildirdi.

Tesla’nın Üst Yöneticisi Elon Musk katılmış olduğu bir konferansta, Tesla ve SpaceX’in Bitcoin yatırımının dışında kendisinin de kişisel olarak Ethereum, Bitcoin ve de Dogecoin yatırımları olduğunu bildirdi.

Musk yaptığı açıklamada, kripto para birimi Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji kaynaklarına daha çok geçiş olduğunu dile getirerek, özellikle son zamanların gündem ülkeleri arasında yer alan Çin’de kullanılan kömür santralinin kapatıldığını dile getirdi.

Elon Musk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla yüzde 50 veya üzerinde olduğunu ve bu oranı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse, Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek.” dedi.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya