Toki Haberleri

TOKİ 2020 indirim kampanyası devam ediyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nin borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik olarak gerçekleştirdiği indirim kampanyası 7 gün sonra sona eriyor.

Yeni konut üretim çalışmalarına son sürat devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her sene gerçekleştirilen indirim kampanyasının ikincisini 21 Ekim’de başlattı.

Çalışmalarına devam eden TOKİ, borcunu erken kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik, geri ödemeleri süren gayrimenkuller için başlattığı indirim kampanyasının gelen yoğun talepler sebebiyle bu yıl ikincisini düzenliyor.

TOKİ tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında borcunu peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 indirim yapılıyor. Kampanyadan faydalanmak isteyenler bankaya başvurabiliyor. Bütün borç bakiyesini kapatamayacak olan vatandaşlar da TOKİ’nin indirim kampanyasından faydalanabiliyor.

Buna göre, borcun tamamını kapatamayacak olanlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla, yaptıkları peşin ödeme üzerinden yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanacak.

Başvuru dönemi 7 gün sonra sona eriyor

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi 19 Kasım 2020 şeklinde belirlendi. Bu tarihten sonra yapılacak olan borç kapatmalarında söz konusu indirimden faydalanamayacak.

Taksiti 12 ay ve daha az kalan projeler kampanyadan yararlanamayacak

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası 2020 şartlarına göre, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun olmaması gerekiyor.

TOKİ Yüzde 20 indirim kampanyasından, satışları 2019 Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 Haziran ayı sonu itibarıyla başlamış konut ve iş yerleri alıcıları faydalanabiliyor. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler de indirim kampanyasından faydalanamıyor.

Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabiliyor.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya