Toki Haberleri

TOKİ 444 arsasını yarın satışa çıkarıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 19 kentte 444 arsa satışını yarın gerçekleştirecek.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 19 kentte yer alan toplam 444 arsanın satışını yapmaya hazırlanıyor. Muhammen bedeli 3 milyar 299 milyon 439 bin 221 lira olan yaklaşık 2 milyon 621 bin 379 metrekare büyüklüğündeki, Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin ve Muğla’da bulunan 444 arsa açık artırmayla satılacak.

Açık artırma, yarın saat 10.30 ve 14 Ekim Perşembe 10.30 saatlerinde iki ayrı oturum halinde yapılacak. Oturumlar,  Ankara  Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile  TOKİ  İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak. Ek olarak internetten de “www.emlakmuzayede.com.tr” teklif verilebilecek.

KDV’den muaf

Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, Turizm tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları özelliğine sahip  arsalara yüzde 25 peşinat 60 ay vade ile alabilecek. Ek olarak arsalar, KDV’den muaf şekilde satılacak. Yarın saat 10.30’da gerçekleşecek açık artırmada Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Adana, Aydın, İzmir’de bulunan arsalar, 14 Ekim Perşembe 10.30’da ise Ankara, Konya, Ağrı, Amasya, Çorum, Elazığ, Giresun, Malatya, Manisa, Antalya, Muğla’da bulunan arsaların satışı yapılacak.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya