Toki Haberleri

TOKİ aracılığı ile ev sahibi olmak için şartlar neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi” ile duyurduğu TOKİ ihaleleri başlamak üzere. Peki TOKİ aracılığı ile ev sahibi olmak için şartlar neler? Aylık ne kadar ücret ile ev sahibi olabilirsiniz? İşte detaylar…

TOKİ, ağustos ayında uygun fiyatlı 2+1 ya da 3+1 daire fırsatlarını duyurmaya devam ediyor. Türkiye’nin pek çok bölgesinde konut projeleri tüm hızıyla devam ederken kira ödemekte zorlanan ve ev satın almak isteyen vatandaşlar, Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı konut satış ihalelerine büyük ilgi gösteriyor. 01 – 04 Ağustos 2022 tarihleri arasında TOKİ başvurularının alınacağı TOKİ’den aylık bir taksitle ev sahibi olabilirsiniz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ konut projesi ile ilgili ayrıntıları şu sözlerle paylaştı:

“TOKİ vasıtası ile 1 milyon 170 bin vatandaşımızı ev sahibi yaparak ekonomik, sağlıklı, güvenli konut üretiminde tüm dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı çıkardık. Şimdi de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesine başladık. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlık ile beklediği bu proje bitmek üzere. Sıfır atık uyumlu, enerji verimli malzemeler ile yapılacak bu konut projesinde yenilenebilir enerji sistemi var olacak. Bu adım son dönemde ciddi şikayet konusu olan kiraların düşmesine de sebep olacak.”

TOKİ UCUZ KONUT ÖDEME KOŞULLARI

2+1 ve 3+1 dairelerin olduğu konutların fiyatları 163 bin TL’den, taksitleri ise 1. 442 TL’den başlamakta. Kuralı ise satışlara başvuru yapacak vatandaşlar % 10, 12, 15, 25 peşinat ya da 96, 108, 120, 180 ya da 240 ay vade ile konut sahibi olabilecekler. Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla yapılmakta.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

18 yaşını bitirmiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması aynı zamanda Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olmak,

Bir hane halkı ismine yani kişinin kendisi, eşi aynı zamanda velayeti altındaki çocukları yalnızca bir adet başvuru yapması.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya