Toki Haberleri

TOKİ İstanbul konut başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ, İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesinde inşa edilen 185 konutu “açık artırma” şekliyle satışa sunmuş olacak. TOKİ Başvuruları ise başladı. TOKİ İstanbul konut başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

TOKİ’nin İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesi Sarıgöl Projesi kapsamında inşa ettiği 110 konut ile 2 Ağustos Salı günü saat 10.30’da, Beyoğlu Sütlüce Projesi dahilinde 75 konut için ise 3 Ağustos Çarşamba günü saat 10.30’da açık artırmaya gidilecek. Konutlar için yüzde 50 peşinat ve bununla birlikte 120 ay vade imkanları da sunuluyor.

Satış sonunda almayı hak kazanmış kişilere Gaziosmanpaşa konutları anında, Beyoğlu Sütlüce Mahallesi konutları ise 12 ay içinde teslime gidilecek.

TOKİ KONUTLARINI SATIN ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

Açık artırma başvuruları, 18 Temmuz itibarıyla başlamış halinde. Tüm bu detaylarla birlikte 2 – 3 Ağustos’ta da başvuruda bulunmak isteyen kişiler, Türkiye Halk Bankası’nın tüm şubelerinden başvuru yapılabilecek.

Satış ile ilgili detaylı bilgilere ise www.toki.gov.tr  veya “www.emlakmuzayede.com.tr” internet web sitelerinden veya “444 86 54” numaralı telefondan ulaşılabilir.

TOKİ, İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesi ile yapılan konutları “açık artırma” şekliyle satışa sunmuş olacak. TOKİ Başvuruları ise başladı. Peki, TOKİ İstanbul konut başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

Emlakmuzayede.gov.tr’de yer alan ilanda ayrıca bunlarla birlikte şu bilgilere de ulaşıldı:

Açık artırma toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, toplantı öncesinde T. Halk Bankası A.Ş’nin tüm şubelerine katılım teminatı yatıracaklardır. Satın alınmak istenilen taşınmaz adedi kadar teminat yatırılması gerekmekte olup; her lot için yatırılması gerekli teminat tutarı Satış Şartnamesi’nin 3.maddesinde ve her lot’un lot detayında mevcuttur.

İnternet katılımı 01.08.2022 Saat: 10.30 itibari ile sonlanacaktır.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Konutlara başvuru yapacak kişilerin 18 yaşını bitirmiş ve bununla birlikte zamandan Türk vatandaşı olması gerekiyor.

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendileri, eşleri ve aynı zamanda velayetleri altındaki çocukları üzerine T. C. Hudutları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması gerekiyor.

Tüm bununla birlikte; kişinin kendisi, eşi veya velayeti altındaki çocuklarından oluşan ev halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilir.

Birden fazla başvuru yapan kişilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya