Toki Haberleri

TOKİ konut projesi başvuru tarihleri belli oldu! TOKİ 100 bin konut başvuruları ne zaman başlıyor, şartları neler?

TOKİ 100 bin konut projesi ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapıldı. Asgari ücretle geçinen ve dar gelirli vatandaşların 100 bin sosyal konut sayesinde ev sahibi olmasının amaçlandığı bu proje ile bu vatandaşların da ev sahibi olması amaçlanıyor. Peki, TOKİ konut projesi için başvuru şartları neler olacak? İşte TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvuru tarihleri…

TOKİ konut projesi başvuru tarihleri belli oldu! TOKİ 100 bin konut başvuruları ne zaman başlıyor, şartları neler?

TOKİ 100 bin konut projesi başvuru şartları ve detayları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Dar gelirli ailelerin rahatlıkla ev sahibi olmasının amaçlandığı bu konuda Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Bunun üzerine ise binlerce vatandaşın gündemin gelen konu ile ilgili tüm detayları bu başlık altında topladık. Peki, TOKİ 100 bin sosyal konut projesi için başvuru şartları neler olacak? İşte TOKİ konut projesi başvuru tarihleri ve detayları haberimizde…

100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

100 bin sosyal konut için başvuru tarihleri, Hazine ve Maliye Bakanlı Berat Albayrak tarafından açıklandı. Albayrak, TOKİ 100 bin sosyal konut projesi için başvuru tarihini 15 Aralık 2019-15 Ocak 2019 olarak duyurdu.

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ucuz toplu konut projeleri kapsamında 100 bin sosyal konut inşa edecek olan TOKİ, bu konutları aylık 894 liradan başlayan taksitlerle satışa sunacak. 240 ay vadelik taksitler için yüzde 10’luk bir peşinat talep eden TOKİ, evleri 2+1 75-85 metrekare ve 3+1 100 metrekare olarak inşa edecek.

Başvuru şartları ilerleyen dakikalarda haberimizin içerisinde yer alacak.

HER BÖLGEYE FARKLI SOSYAL KONUTLAR İNŞA EDİLECEK

Sosyal konut projeleri, bölgenin özelliklerini ortaya koyacak.

Karadeniz Bölgesinde geleneksel yığma taş yapıları andıracak biçimde cephede zemin kat taş kaplamalar, üst katlarda ahşap hissi verecek kaplamalar ve eğimli çatı saçaklarını destekleyen nitelikte Karadeniz’e özgü yöresel ahşap ve taş yapı elemanları karma biçimde kullanılacak.

Marmara Bölgesinde ise hem geleneksel hem de modern yapılar inşa edilecek.

Ege’nin geleneksel dokusuna uygun çözümlemeler yer alacak.

Akdeniz’de ise iklimiyle barışık güneş ışınlarını yansıtacak canlılıkta doku ve renkleriyle sade ve yalın cephe çizgileri, yer yer teraslarıyla geleneksel kemerli pencerelerle mimari kültür yansıtılacak.

İç Anadolu Bölgesinde, kıvrımlı yollar, şirin sokaklar, ahşap süslemeler, bitişik düzenli yapılar ve cumbalı evleriyle mahalle kültürünü benimseten konutlar yapılacak.

Doğu Anadolu’da arazinin zor şartlarına cevap verebilecek nitelikte cephe unsurlarının bölgenin yapısına uygun malzemelerden seçilmesine özen gösterilecek.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya