Toki Haberleri

TOKİ yeni projelerini hangi illerde hayata geçirecek?

Yeni konut projeleri için düğmeye basan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 3 ilde 1.219 yen konut inşa edecek. İşte ihale tarihleri belli olan o projeler…

Yeni konut projeleri için start veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2023’e kadar 1 milyon 200 bin yeni konut inşa etmeyi hedefliyor. TOKİ, 6 ildeki 1.219 ucuz konut için düğmeye bastı.

Türkiye genelinde yeni konut çalışmalarına hız kesmeden devam eden TOKİ, dar ve orta gelirli aileleri düşük peşinat ve taksit tutarları ile uygun fiyatlarla konut sahibi yapıyor.

Peki TOKİ yeni projelerini hangi illerde hayata geçirecek? İşte dar gelirli ailelerin yüzünü güldürecek yeni TOKİ projelerine ilişkin detaylar…

TOKİ’nin yeni projeleri, Muğla, Zonguldak ve Sivas illerinde hayata geçirilecek. Projelerin ihale tarihleri belli oldu.

MUĞLA KÖYCEĞİZ’E 574 YENİ KONUT GELİYOR

TOKİ Muğla Köyceğiz projesi kapsamında 574 yeni konut inşa edecek. TOKİ Muğla Köyceğiz projesinin ihalesi 20 Temmuz 2022 tarihinde saat 14:00’te gerçekleştirilecek.

Muğla Köyceğiz’de Toparlar Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan projede, konutların yanı sıra 21 dükkanlı ticaret merkezi ve altyapı çevre düzenlemesi işi de yapılacak.

ZONGULDAK ÜZÜLMEZ’E 369 KONUTLUK DÖNÜŞÜM PROJESİ

TOKİ, yeni projeleri kapsamında Zonguldak Merkez’de 369 yeni konut inşa edecek. TOKİ’nin Zonguldak projesi için 13 Mayıs 2022 tarihinde saat 11:30’da ihale gerçekleştirilecek.

TOKİ Zonguldak üzülmez projesi kapsamında, altyapı ve çevre düzenlemesi yapılarak, 2 adet büfe de inşa edilecek.

SİVAS’A 276 YENİ KONUT MÜJDESİ

TOKİ’nin ihale tarihlerini açıkladığı projeler arasında Sivas Akıncılar projesi de bulunuyor. TOKİ Sivas Akıncılar projesinin ihalesi 26 Mayıs 2022 tarihinde saat 14:30’da yapılacak.

TOKİ Sivas Akıncılar projesi kapsamında 276 yeni konut ve 3 dükkanlı ticaret merkezi inşa edilecek.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya