Toki Haberleri

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası başlıyor!

TOKİ’den ev alan vatandaşların merakla beklediği yüzde 22 indirim kampanyası bu yıl 2. defa yapılacak. TOKİ İndirim kampanyası için başvurular 3 gün sonra başlıyor…

TOKİ’den ev alan vatandaşların merakla beklediği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın 2. indirim kampanyası için başvurular 3 gün sonra başlıyor. TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası kapsamında başvurular 21 Eylül-19 Ekim 2021 tarihleri arasında kabul edilecek.  TOKİ  indirim kampanyasında borcunun tamamını ya da en az yüzde 25’lik kısmını ödeyen vatandaşlar yararlanacak.

TOKİ ikinci indirim kampanyası kapsamında borcunun tamamını kapatamayacak olanlar da toplam borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla gerçekleştirdikleri ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanacak.

TOKİ’den ev alan vatandaşlar 21 Eylül 2021-19 Ekim 2021 tarihlerinden sonra yapılacak olan borç kapatmalarında sunulan indirimden yararlanamayacak.

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası katılım şartları 2021

TOKİ ikinci indirim kampanyası kapsamında satın alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının kampanyanın başlangıç gösterdiği 19 Eylül 2021 tarihi itibariyle öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini gerçekleştirilmiş olmaları gerekiyor.

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyasına başvuru yapmak isteyenlerin ayrıca geriye dönük olarak taksit ve emlak vergisi borcu olmaması da gerekli şartlar arasında mevcut.

TOKİ tarafından inşa edilen projelerden konut satın alan vatandaşlar tarafından beklenen TOKİ 2021 indirim kampanyasından, geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılının Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabiliyor. Ödenecek taksit sayısı 12 ay ve bundan daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları yüzde başlatılan kampanyasından faydalanamıyor.

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya