Toki Haberleri

TOKİ’de satışa çıkarılan konutlar hangi illerde yer alıyor?

Dar gelirli aileleri konut sahibi yapmaya devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 90 yeni projeyi satışa çıkardı. İşte detaylar…

Dar gelirli aileleri konut sahibi yapmaya devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 90 yeni proje için başvuru dönemini başlattı. Söz konusu projeler için başvurular  Mayıs ayının sonunda sona erecek.

Yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade imkanı sunulan TOKİ projeleri kapsamında 39 ilde 105 konut ile 18 ilde 189 iş yerini açık artırma yöntemiyle satılacak. Söz konusu açık artırmalar 17 Mayıs Salı ve 18 Mayıs Çarşamba saat 10.30’da  Ankara  Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

Peki satışa çıkarılan konutlar hangi illerde yer alıyor? İşte merak edilen o sorunun yanıtı…

Yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade imkanı

Satışa çıkarılan konutlar şu illerde yer alıyor:  Çanakkale, Afyonkarahisar, Çorum, Adana, Ankara, Kahramanmaraş, Balıkesir, Batman, Kars, Bilecik, Bitlis, Bolu, Niğde, Bursa, Denizli,  Isparta, Diyarbakır, İzmir, Edirne, Eskişehir, Karabük, Kastamonu, Mersin, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Şanlıurfa, Kocaeli, Kütahya, İstanbul, Osmaniye, Samsun , Sakarya, Sivas, Tekirdağ, Van, Uşak ve Yozgat.

Takvim’in aktardığına göre, satışa çıkarılan iş yerleri şu illerde yer alıyor: Düzce, Gaziantep,  Isparta,Ağrı, Bolu, Burdur, Çorum, Giresun, İzmir, Mersin, Kahramanmaraş, Tokat, Kars, Konya, Muş, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak

Konutlar için yüzde 50 peşinat ve 120 ay vade imkanı sağlanırken, iş yerleri için ise yüzde 25 ve yüzde 50 peşinat ödendiğinde 120 ay vade yapılıyor.

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya