Toki Haberleri

TOKİ’den ucuz konut fırsatı!

TOKİ tarafından yapılacak ucuz sosyal konutların detayları belli olmaya devam ediyor. 2+1, 3+1 evlerin 163 bin TL’den satış fiyatını duyan vatandaşlar ise büyük şaşkınlık yaşadı. Herkes bu evleri almak için sıraya girecek.

Türkiye’de konut fiyatlarının artmasının ardından devlet de kolları sıvadı. TOKİ tarafından hayata geçirilecek ucuz konut projesi sayesinde düşük bütçeli vatandaşların ev sahibi olması sağlanacak. Projeyle ilgili gelen ilk detaylar ise duyanları çok heyecanlandırdı.

2+1, 3+1 evlerin olduğu konutların fiyatları 163 bin liradan, taksitler ise 1.442 TL’den başlıyor. Kuralı satışlara başvuru yapacak vatandaşlar yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olabilecekler. Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla yapılacak.

18 YAŞINI DOLDURAN HER TÜRK VATANDAŞI BAŞVURABİLECEK

18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) Bir hane halkı adına yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları yalnızca bir adet başvuru yapması, gerekmektedir.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesine ilişkin açıklama yaptı. Pursaklar’da “TÜRK-İŞ 70. Yıl Hatıra Ormanı İlk Fidan Dikim Töreni”ne katılan Kurum, burada bir konuşma yaptı.

Sosyal konut projesine değinen Kurum, “Önümüzdeki ay itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimize müjdeleyeceği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız” dedi.

Sosyal konutların içinde, cami, okul, yeşil alanların olacağını ifade eden Kurum, “Aslında medeniyetimizin bize tarif ettiği şehirleşme modelini, 81 ilimizde yaygın bir şekilde sürdürüyor olacağız” diye konuştu

“Bugüne kadar TOKİ aracılığıyla 1.1 milyon konut yapılarak vatandaşlara teslim edildiğini söyleyen Kurum, “Dünyada, eşi benzeri olmayan bir projedir. Hiçbir ülke 20 yılda vatandaşına 1 milyon 100 bin konut yapıp da teslim edememiştir. Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunun en önemli örneğini göstermiştir” ifadelerini kullandı.

“KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLACAKLAR”

“Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda da Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini önümüzdeki ay itibarıyla açıklayacağız” diyen Kurum, şöyle devam etti: “Gerek altyapılı arsa ile gerek yapacağımız sosyal konutlarla gerekse şehirlerimizde istihdamı, yatırımı artıracak sanayi alanlarıyla birlikte bu projeyi müjdeleyeceğiz, Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşacak. Vatandaşlarımız da kira öder gibi taksitlerini ödemek suretiyle ev sahibi olabilecek.”

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya