Toki Haberleri

TOKİ’den yeni proje!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum dar gelirli ailelerin merakla beklediği TOKİ projeleriyle ilgili olarak emekliler, dar gelirliler ve evi olmayan vatandaşlar için 81 ilde rekor sayıda konut inşa edeceklerini söyledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum dar gelirli, emekli ve hiç evi olmayanların merakla beklediği TOKİ projeleri ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaparak müjdeli haberler de verdi.

Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamada merakla beklenen TOKİ 150 bin konut kampanyası ile ilgili tarihi açıklayarak rekor rakamda konut inşa edeceklerini de açıkladı.

İşte alt ve dar gelir grubu, emekliler ve evi olmayan vatandaşların yüzünü güldüren o açıklamalar…

Geçtiğimiz yıllarda 50 bin ve 100 bin konut projeleri için start veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 2022 yılı kampanyası için start verdi.

Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ’nin 150 bin konut inşa edeceğini dile getirerek,  şöyle konuştu: “Bugüne kadar 1 milyon 137 bin konuta geldik. Dünyanın hiçbir yerinde bu rakamı duyamazsınız. 20 yılda Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde biz şehirlerimizde 1 milyon 137 bin konut yaptık. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanı’mız ağustos ayında açıklayacaklar. Alt ve dar gelir grubu, emeklilerimiz ve evi olmayan vatandaşlarımızın ev alabilmelerini teminen 81 ilde yaptığımız projenin bir ayağını da inşallah Mersin’de yapıyor olacağız.”

TOKİ merakla beklenen 150 bin konut projesi kapsamında 10 bin lira peşinatla 2+1 ve 3+1  konutlar satılacak. Proje kapsamındaki konutlar için 240 aya kadar vade imkanı da sağlanacak.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya