Toki Haberleri

TOKİ’nin indirim kampanyası 21 Ekim’de!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik olarak gerçekleştirdiği indirim kampanyasının detayları açıklandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her sene gerçekleştirilen indirim kampanyasının ikincisini 21 Ekim tarihinde başlatıyor.

Anadolu Ajansı muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, Başkanlık, borcunu erken kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik, geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için başlattığı indirim kampanyasının gelen yoğun talepler sebebiyle bu sene ikincisini hayata geçiriyor.

Kampanya kapsamında borcunu peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen alıcılar için yüzde 20 indirim sağlanıyor.

Kampanyadan yararlanmak isteyenler, 21 Ekim tarihinde  bankaya başvurabilecek.

Bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da indirimden faydalanabilecek.

Buna göre, borcun tamamını kapatamayacak olanlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla yaptıkları peşin ödeme üzerinden yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanabilecek.

– Son başvuru 19 Kasım

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için son başvuru tarihi 19 Kasım 2020 olarak belirlendi.

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından faydalanılması mümkün olmayacak.

– “Taksiti 12 ay ve daha az kalan projeler kampanyadan yararlanamayacak”

Kampanya şartlarına göre, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekli.

Kampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 haziran sonu itibarıyla başlamış konut ve iş yerleri alıcıları faydalanabilecek.

Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler ise indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya