Toki Haberleri

TOKİ’nin yeni projeleri hangi illerde inşa edilecek?

TOKİ 4 ildeki projeleri kapsamında 717 yeni konut için düğmeye bastı. Peki TOKİ’nin yeni projeleri hangi illerde inşa edilecek? İşte merak edilen ayrıntılar…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, düşük taksit ve düşük peşinat oranlarıyla dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapıyor.

Yeni konut yatırımlarınıhız kesmeden sürdüren TOKİ, 2023’e kadar 1 milyon 200 bin yeni konut inşa etmeyi planlıyor.

TOKİ’nin resmi internet sitesinde yer alan ilanlara göre, TOKİ, 4 ildeki 717 konutluk yeni projeleri için düğmeye bastı.

Peki TOKİ’nin yeni projeleri hangi illerde inşa edilecek? İşte merak edilen ayrıntılar…

TOKİ, yeni projelerini Sivas Akıncılar, Eskişehir Sarıcakaya,  Ankara  Nallıhan ve Çankırı Çerkeş’te hayata geçirecek. Projelerin ihaleleri hız kesmeden yapılıyor.

Sivas Akıncılar’a 276 yeni konut geliyor

TOKİ, Sivas Akıncılar projesi için düğmeye bastı. TOKİ Sivas projesinin ihalesi 26 Mayıs 2022 tarihinde saat 14:30’da gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında Sivas Akıncılar 2. Etap için 276 konut ve 3 dükkanlı ticaret merkezi inşa edilecek. Bunun yanı sıra altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yapılacak.

Çankırı’ya 165 yeni konut müjdesi

TOKİ Çankırı Çerkeş projesi, Çankırılıların yüzünü güldürüyor. TOKİ Çankırı Çerkeş projesi kapsamında 165 yeni konut ve 4 dükkanlı bir ticaret merkezi inşa edilecek.

TOKİ Çankırı projesinin ihalesi bugün saat 11:30’da gerçekleştirildi.

Eskişehir’de 77 konut inşa edilecek

TOKİ Eskişehir projesi için düğmeye bastı. Projenin ihalesi 9 Mayıs tarihinde saat 14:00’te gerçekleştirilecek.

TOKİ Eskişehir projesi Sarıcakaya ilçesi Bilal Habeşi Mahallesi’nde hayata geçirilecek. Proje kapsamında 77 adet konut ve 4 adet dükkan inşa edilecek.

TOKİ Ankara projesinde düğmeye bastı

TOKİ Ankara projeleri için de harekete geçti TOKİ, Ankara’nın Nallıhan Yazı Mahallesi’nde ve Hacıbey Mahallesi’nde 199 yeni konut inşa edecek.

TOKİ Ankara Nallıhan projesinin ihalesi 28 Nisan tarihinde saat 14:30’da yapılacak. Proje kapsamında Yazı Mahallesi’nde 116 konut, Hacıbey Mahallesi’nde 83 konut inşa edilerek, altyapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya