Emlak Haberleri

Tom Barrack ”ABD ticari mortgage piyasası çöküşün eşiğinde”

Korona virüs mortgage piyasasını sıkıştırmaya devam ediyor. Ödenmeyen kredilerle oluşacak bir mortgage krizi herkesin en büyük korkulu rüyası.

Gayrimenkul milyarderi Tom Barrack ABD ticari mortgage piyasasının çöküşün eşiğinde olduğunu söyledi. Barrack’ın öngörülerine göre bankalar ve hükümet borçluları temerrütten uzak tutmak için gerekli önlemleri hızlı bir şekilde almazsa oluşacak domino etkisinin ekonomik için sonuçları felaket olacak.

Los Angeles merkezli sermaye şirketi Colony Capital’in CEO’su ve başkanı olan Tom Barrack, yazdığı uyarı metninde korona virüsün ABD ekonomisine etkileri sonucunda toplu hacizler, tahliyeler ve bankaların kapanması gibi ekonomiyi derinden etkileyecek senaryoların gerçekleşebileceğini söyledi. Açıklama Pazar günü online yayıncılık platformu Medium üzerinden yayınlandı.

Barrack yazısında “Kredi ödemelerindeki talebin sistematik düzeyde artması olası. Bu domino etkisini tetikleyerek emlak piyasasındaki paydaşları oldukça hızlı ve ağır bir ölçüde olumsuz etkileyebilir. Bu paydaşlara arsa ve ev sahipleri, emlak geliştiricileri, otel işletmecileri ve onların kiracıları ve çalışanları da dahil” ifadelerinde bulundu. Barrack’a göre oluşabilecek kriz Büyük Buhran’ı gölgede bırakabilir.

Kaynak:Finansgündem

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya